História spoločnosti Dexion

  • História skladovacích systémov od spoločnosti Dexion

História spoločnosti Dexion

Spoločnosť Dexion založil Demetrius Comino, 50-ročný grécky Austrálčan, ktorému sa stala domovom Veľká Británia. Pôvodne založil tlačiarenský podnik, ktorého prevádzka bola už čoskoro bezproblémová a tak pán Comino začal pre svoj podnik hľadať možnosti nárastu produktivity.

Dierovaný roh značky Dexion bol odpoveďou na jednu z jeho otázok ohľadom produktivity, a to: Ako je možné postaviť skladovacie regály na papier a modely, ktoré by sa dali jednoducho rozobrať a znovu použiť?

Do roku 1947 bol výsledkom experimentov pána Comina materiál rámov vhodný na konštrukčné účely. Dierovaný roh Dexion (staroveké grécke slovo s významom správne) bol z pohľadu zaťaženia silnejší ako drevo a bolo možné ho uložiť v rámci zlomku priestoru potrebného na drevené trámy podobnej sily.

A tak vznikol prvý nastaviteľný skladovací systém. Spoločnosť Dexion neskôr pokračovala systémami paletových regálov a políc, ktoré boli vyrobené na konštrukčné účely.

V roku 2005 sa spoločnosť Dexion stala súčasťou skupiny Constructor Group. Skupina Constructor Group bola pôvodne založená v roku 1856, ale tento súčasný názov bol prijatý len v roku 1996, a to po zlúčení spoločnosti Electrolux Constructor so spoločnosťou Kasten Høvik. Vďaka sledovaniu zásad akvizície a rastu došlo odvtedy k nárastu spoločnosti z pohľadu veľkosti a významu a stala sa lídrom na trhu.

Skupina Constructor Group je teraz založená na piatich kľúčových značkách, a to ConstructorBruynzeel, Dexion, PSS Kasten. Každá značka bola budovaná desaťročia a v súčasnosti je po práve lídrom na trhu.