BEKO Bil, Švédsko

  • mobile_shelving_tyres_01
  • mobile_shelving_tyres_02
  • mobile_shelving_tyres_03

BEKO Bil, Švédsko

Spoločnosť Bekö Bil patrí k popredným predajcom vozidiel vo švédskom meste Gothenburg, a to pre mnohé najväčšie značky, ako napríklad SAAB, Chevrolet, Opel a Subaru.

Na základe nových predpisov musia mať všetky vozidlá dve sady pneumatík, a to jednu sadu pre leto a druhú pre zimu. Spoločnosť Bekö Bil to donútilo investovať do veľmi modernej dielne pre služby týkajúce sa pneumatík.

Spoločnosť Bekö postavila svoju dielňu na služby týkajúce sa pneumatík v novovybudovanej samostatnej budove, ktorá je spojená s hlavnou dielňou. Vzhľadom na obmedzený priestor to vyzeralo tak, že kompaktné riešenie je najvhodnejšou možnosťou na optimalizovanie kapacity skladu. 

Riešenie:

Spoločnosť Bekö sa následne obrátila na spoločnosť Constructor Group, ktorá už je jej partnerom pre skladovacie riešenia. Z dôvodu obmedzeného priestoru a obrovskej požiadavky na uskladnenie sa riešením stal kompaktný skladovací regál založený na policovom systéme Hi280 dodanom s dlhými nosníkmi na pneumatiky, ktorý je vybudovaný na siedmich, 10 m dlhých manuálne ovládaných mobilných zariadeniach.

Kapacity:

  • Plocha priestoru je 120 m² a usporiadanie umožňuje použitie 7 mobilných zariadení, každé s dĺžkou 10 m, plus jeden stabilný regál na pneumatiky nasmerovaný k stene.
  • Celková kapacita inštalácie regálu na pneumatiky je 3 780 až 4 800 pneumatík (v závislosti od rozmerov pneumatík) na 7 úrovniach a čo zaberá len 120 m² podlahového priestoru.
  • Prináša to približne 40 pneumatík /m² vo veľmi efektívnom využití skladovacieho priestoru.