Koiviston Auto Oy, Fínsko

  • koiviston_auto_1
  • koiviston_auto_3
  • koiviston_auto_4
  • koiviston_auto_5

Koiviston Auto Oy, Fínsko

Spoločnosť Koiviston Auto zakúpila svoj prvý vertikálny karusel Paternoster ešte v minulom tisícročí. Odvtedy si objednala niekoľko strojov Paternoster pre rôzne lokality. 

Spoločnosť v roku 2007 presunula svoje logistické činnosti do novovybudovaného centrálneho skladu v meste Lahti.

Pre nový centrálny sklad zakúpila spoločnosť Koiviston Auto štyri nové stroje Paternoster a päť starých strojov presunula z iných priestorov. V centrálnom sklade sa používa aj ďalší skladovací stroj Tornado. Všetky náhradné diely, ktoré skupina potrebuje, sa dodávajú do nového skladu, ktorý obsahuje celkovo 7 500 druhov výrobkov. Skladovacie stroje zabezpečujú všetky ich požiadavky na uskladnenie malých dielov.

Riešenie:

Koncentráciou nákupu náhradných dielov a opráv výmenných dielov na jedno miesto získala spoločnosť Koiviston Auto mimoriadne prínosy. Náhradné diely sa nakupujú lacnejšie a znížili sa náklady na prepravu. Vysoký priestor v budovách využíva riešenie Paternoster, ktoré bolo v skutočnosti dôvodom, prečo si spoločnosť Koiviston Auto tieto stroje vybrala. Následkom toho došlo k celkovému rozšíreniu skladovacieho miesta.

Využívanie vertikálneho uskladnenia prostredníctvom strojom zvyšuje rýchlosť výberu a zároveň sa zvyšuje celková čistota a poriadok. V stroji Paternoster sa nachádza 60 úrovní, pričom do každej úrovne sa zmestí najmenej 400 kg. Jeden stroj môže obsahovať viac ako 1 000 položiek, zatiaľ čo iný obsahuje len niekoľko sto položiek. Toto dokazuje flexibilitu spôsobu uskladnenia pri prispôsobovaní sa rôznym požiadavkám na uskladnenie výrobkov.

Kapacity:

Výška stroja Tornado: 5 000 mm
Šírka priehradky: 3 000 mm
Hĺbka priehradky: 820 mm
Množstvo priehradiek na stroj Tornado: 15
Nosnosť jednej priehradky: 500 kg

Niekoľko strojov Paternoster, z ktorých ten najväčší:
Výška stroja Paternoster: 8 240 mm
Šírka úrovne: 4 100 mm
Hĺbka úrovne: 420 mm
Počet úrovní na stroj Paternoster: 32
Nosnosť jednej úrovne: 400 kg