Seafield Logistics, Veľká Británia

  • Seafield_logistics_1
  • Seafield_logistics_2
  • Seafield_logistics_3
  • Seafield_logistics_7

Seafield Logistics, Veľká Británia

Rýchlo sa rozširujúci externý špecialista na zásobovacie reťaze, spoločnosť Seafield, sa vyvinula zo svojich pôvodných koreňov, ako malý juho-írsky výrobca textilu v 40. rokoch minulého storočia. 

Táto dnešná dynamická spoločnosť vznikla o štyri desaťročia neskôr, keď investori kúpili pôvodne írsku spoločnosť a dohliadli na sériu akvizícií nezávislých prepravných a skladovacích spoločností.

Keď spoločnosť Seafield Logistics, ktorá má dnes sídlo v Nottinghamshire, potrebovala pridať ďalší objekt s rozlohou 50 000 štvorcových stôp k svojej prevádzke v meste Aylesham, Kent, obrátila sa na spoločnosť Dexion s požiadavkou na maximalizáciu skladovacieho priestoru.

Riešenie:

Pomocou systému paletových regálov P90 Silverline s nosníkmi I Tox dokázala spoločnosť Dexion vybudovať systém, ktorý obsiahne 5 400 paliet, pričom tento údaj je možné časom zvýšiť o ďalších 1 500 paliet.Toto prinieslo činnostiam spoločnosti Seafield flexibilitu.

Paletové regály boli usporiadané vo formáte širokej uličky, čo vodičom vysokozdvižných vozíkov umožňovalo bezpečnú prácu pri maximálnej rýchlosti.