Skip to main content

Constructor pomôže Outl1.se udržať krok s rastúcim dopytom

Arc E-commerce, Švédsko

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Outl1.se/Arc E-commerce
Miesto: Štokholm/Švédsko
Použité produkty/služby: Systém Pallet Shuttle

Požiadavky zákazníka

Shuttle system, Arc E-commerce

Zakladateľ internetového obchodu Outl1.se, Joacim Boivie, predáva importovaný tovar už niekoľko rokov. Je schopný veľmi dobre odhadnúť, čo ľudia aktuálne potrebujú a aké druhy produktov sa budú dobre predávať.

Outl1.se ponúka sezónne výrobky, takže si od nich môžte v lete zakúpiť záhradné trampolíny a bicykle, zatiaľ čo v zime ponúkajú tepelné čerpdlá a snežné pluhy. Neustále sa meniaci profil zásob znamenal, že ich skladovacie riešenie muselo zabezpečiť priestor pre veľké objemy tovaru, ľahký prístup a bezpečné prostredie.

Najväčším problémom spoločnosti bolo nájsť rovnováhu medzi skladovaním príliš malého a príliš veľkého množstva všetkých druhov tovaru. Väčšina produktov predávaných na stránkach Outl1.se sa dováža z Číny. Vzhľadom na dlhý čas medzi počiatočnou úvahou o produkte a jeho eventuálnym uvedením do predaja je schopnosť Joacima Boivieho určiť tie správne produkty nesmierne dôležitá.

Internet je pre spoločnosť Outl1.se kľúčový. Nielenže prostredníctvom neho predávajú svoje produkty, ale keď potrebovali nájsť dodávateľa skladových riešení, obrátili sa na pomoc internetu a objavili Constructor Švédsko.

Riešenie od Constructor

Jeden z problémov, ktoré musel Constructor zohľadniť, boli rozmery skladu, pretože sa v ňom nachádzalo množstvo veľkých stĺpov. Okrem toho bolo potrebné brať do úvahy rôznorodú škálu tovaru s rôznymi rozmermi palet, rôznymi požiadavkami a potrebou hromadného skladovania. Ideálnym riešením na uspokojenie všetkých požiadaviek sa ukázal byť systém Pallet Shuttle. 

Shuttle system, Arc E-commerceTen sa skladal zo 4 skladovacích sekcií na troch výškových úrovniach. Dohromady sa v ňom nachádzalo 540 paletových miest, všetky z nich prístupné prostredníctvom systému Pallet Shuttle. Použitie tohto systému poskytlo spoločnosti Outl1.se efektívne využitú skladovaciu štruktúru s pridanou výhodou automatickej nadstavby na vyhľadávanie a vyberanie paliet, ktorá značne urýchlila prevádzku skladu.

Výsledok

Po tom, ako tím Constructor strávil nejaký čas oboznamovaním sa s operáciami spoločnosti Outl1.se, im bol schopný poskytnúť dynamické skladovacie riešenie. To obahovalo:

  • 4 skladovacie sekcie s hĺbkou 15 paliet
  • Výška regálov: 4 000mm
  • Nosnosť regálov: 500kg/paleta
  • Počet paletových miest: 540
  • Uskladnenie europaliet s rozmermi 800mm x 1 200mm
  • Nosnosť systému Pallet shuttle: váha palety 1500 kg
"Najväčšia výhoda, ktorú nám systém Shuttle poskytol, je lepšie využitie priestoru. Taktiež už potrebujeme len 1 nákladné auto na manipuláciu s tovarom, Shuttle vyzdvihne a dopraví palety do a z vychystávacieho priestoru." - JoacimBoivie, Outl1.se. Arc E-Commerce.

O spoločnosti Outl1.se

Outl1.se je dcérskou spoločnosťou Arc E-Commerce AB. Ponúka vysoko kvalitné športové, voľnočasové, cvičebné a fitness produkty za dostupné ceny. Tovar nakupuje priamo od výrobcov, bez využitia sprostredkovateľov. Vzápätí ho predáva s nízkymi maržami prostredníctvom internetu a bez potreby obchodných priestorov. www.Outl1.se