Skip to main content

Constructor Švédsko vyrieši problémy s váhou pre Aritco Lift

Aritco Lift AB, Švédsko

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Aritco Lift AB
Krajina: Švédsko
Použité produkty/služby: Push-back regály

Požiadavky zákazníka

Push Back, Artico Sweden

Vďaka rozmáhajúcemu sa predaju potreboval oceňovaný výrobca výťahov Aritco rozšíriť svoju skladovaciu kapacitu.

Jedným z problémov, ktorým spoločnosť čelila, bola skutočnosť, že výťahové jednotky boli hromadne uskladnené na zemi, s obmedzenou viditeľnosťou a prístupom. Bolo veľmi náročné, keď museli byť zo skladu vyberané jednotky stojace vzadu za ostatnými.

Aritco sa obrátili na Constructor Švédsko so žiadosťou o pomoc pri hľadaní dokonalého skladovacieho riešenia nielen pre ich výťahy (z ktorých každý vážil 1,1 tony), ale aj pre ďalšie frames, vážiace 500kg, a curves, vážiace 600kg.

Riešenie od Constructoru

Tím Constructor strávil čas s klientom prehodnocovaním veľmi špecifických požiadaviek, ktoré si takéto ťažké predmety vyžadujú. Zvažovalo sa niekoľko spôsobov ukladania a zákazník mohol vidieť, ako rôzne skladovacie metódy vyzerajú pri každodennom používaní.

Po oboznámení sa s metódou First-in, Last-out (FILO) a satellite, sa v Aritco rozhodli pre Push-back regály, pretože tie im ponúkali ďalšie výhody, ako napríklad viac paletových miest a saving a truck aisle.

Push-back regály sú vhodné najmä pre objemný tovar, ktorý je možné skladovať na paletách podľa princípu First-in, Last-out (FILO).

Pri tomto princípe sa využívajú špeciálne channels s wheel conveyors, naklonenými okolo 4%, ktoré sú integrované do jedného sub-frame systému paletových regálov P90. Do týchto kanálov môže byť jedna za druhou zasunutých až desať paliet a po vytiahnutí jednej palety sa zvyšok automaticky posunie.

Push Back, Artico SwedenConstructor vytvoril pre Aritco skladovacie riešenie na mieru a dokončené výťahy sú teraz ukladané na špeciálne vyrobené palety s rozmermi 1 200 x 2 400 mm.

Výťah je opatrne umiestnený na paletu tak, aby zostal v rámci jej vonkajších okrajov, čím sa zabráni poškodeniu coated častí počas skladovania. Paleta je potom umiestnená na cart v regálovej sekcii.

Každá sekcia do hĺbky obsahuje 3 paletové miesta, dve z nich na carts, ktoré sa posúvajú, keď sa regálová sekcia napĺňa, a posledný cart stojí priamo na úrovni nosníku.

Špeciálne trojnosníkové riešenie s prídavným nosníkom, určeným na zvýšenú podporu ťažkej palety znamená, že zaťaženie nákladu je rozložené rovnomerne.

Na zadných častiach vrchných regálov bola namontovaná stena zo sieťového materiálu, aby sa zabránilo náhodnému vytlačeniu palety z regálu.

Výsledok

Push Back, Artico Sweden"Sme veľmi spokojní s týmto skladovacím riešením pre naše hotové výrobky. Perfektne zodpovedá našim potrebám a požiadavkám a zároveň sme získali vynikajúcu podporu a pomoc od Constructoru.
Ďalšou veľkou výhodou je, že sme pokryli očakávaný nárast skladovacej kapacity na niekoľko rokov dopredu. S rýchlo rastúcou spoločnosťou je dôležité, aby sme nepotrebovali rozširovať skladovaciu kapacitu príliš často. Dnes vyrábame 2 750 výťahov ročne a máme kapacitu pre 4 000. " - Fredric Gülich, Manažér skladu.

O spoločnosti Aritco Lift AB
Aritco je oceňovaným výrobcom plošinových a domácich výťahov. S približne 90 zamestnancami a ročným obratom približne 300 miliónov švédskych korún spoločnosť Aritco dodáva výťahy pre verejný i súkromný sektor po celom svete. Prostredníctvom siete viac ako 140 distribútorov nainštalovali už viac ako 25 000 výťahov vo viac ako 40 krajinách.