Skip to main content

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Basan
Krajina: Nemecko
Použité produkty/služby: Constructor inteligentný skladový systém (C-WIS)

Inteligentný skladový systém pripraví spoločnosť Basan na budúci rast

Požiadavky zákazníka

Spoločnosť Basan doteraz operovala z prenajatého skladu, ktorý sa nachádzal na inom mieste, ako jej kancelárske priestory. Takáto situácia neposkytovala optimálne podmienky pre obchodné aktivity spoločnosti, keďže cestovanie medzi dvoma lokalitami bolo časovo náročné a nákladné.

Basan sa snažil ušetriť čas a náklady spojené s cestovaním tým, že dve lokality spojí dohromady do jednej vybudovaním skladu susediaceho s existujúcimi kanceláriami. Toto riešenie bolo nesmierne dôležité pre kontrolu operačných nákladov a prípravu spoločnosti na budúci rast.

Riešenie od Dexion

Partnerstvo so spoločnosťou Constructor ponúklo spoločnosti Basan prístup k inteligentnému skladovému systému C-WIS. To im umožnilo zobrať existujúce údaje o produkcií a na ich základe navrhnúť model, umožňujúci čo najlepšie riešenie pre existujúce a predpokladané budúce pracovné postupy.

C-WIS je softvérová platforma, ktorá pracuje s existujúcimi počítačovými systémami skladu a poskytuje prehľad o jeho kapacite a využití. Spracovaním systémových údajov v kombinácii s ďalšími obchodnými informáciami C-WIS vykonáva komplexné výpočty skladových zásob a logistiky a vytvára konkrétne návrhy, ako procesy zmeniť a zefektívniť.

C-WIS je prvý a zatiaľ jediný inteligentný skladový systém na trhu, ktorý je schopný využívať tieto výpočty na kategorizáciu skladových položiek a na zvýšenie efektivity. Navrhované vylepšenia môžu byť jednoduché, ako napríklad zmena umiestnenia istého typu produktov v sklade alebo zmena frekvencie dodávania tovaru. Ak sa však tieto zmeny vykonajú správne, môžu priniesť značné výhody.

Výhody riešenia od Dexion:

  • Pokročilý analytický systém, ktorý inteligentne modeluje najlepšie riešenia pre existujúce a predpokladané budúce pracovné postupy.
  • Po implementácii systému bolo ušetrených viac ako 20% nákladov na sklad.
  • Zaručené rýchle, efektívne a presné vychystávanie objednávok pre všetky druhy produktov.
  • Dosiahnutá maximálna skladovacia kapacita v rámci budovy prostredníctvom efektívnych systémov.
  • Pevné základy pre spoľahlivý logistický dodávateľský reťazec.

Výsledok

"Ušetrili sme viac ako 20% skladovacích nákladov. Náš sklad sa ukázal byť viac ako uspokojivý. Je perfektný. S výsledkami C-WIS sme veľmi spokojní a jeho predpovede našich potrieb sa do detailov splnili."- Morten Ravn, Manažér pre logistiku a skladovanie, Basan

O spoločnosti Basan

Basan je divíziou spoločnosti VWR. Už viac ako 30 rokov dodáva čistiace produkty, služby a odborné znalosti v tejto oblasti. www.vwr.com/basan