Skip to main content

Zákazníci Bauhausu dostávajú svoje objednávky už na druhý deň vďaka Constructoru a Danske Fragtmænd (DF)

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: DF/Bauhaus
Krajina: Dánsko
Použité produkty/služby: TORNADO – automatický zakladač

Danske, DKPožiadavky zákazníka

Bauhaus poveril spoločnosť Danske Fragtmænd (DF) prevádzkovaním svojho internetového obchodu v Dánsku.

Dôvodom tejto zmeny bolo, že spoločnosť chcela umožniť doručenie svojho tovaru už na druhý deň po objednávke, čo ich dovtedajší logistický partner 3PL nedokázal splniť.

Avšak premiestnenie zásob z priestorov  3PL  do nových priestorov u DF bolo mimoriadne náročnou úlohou. Presunutých bolo viac ako 7 500 druhov produktov rôznych tvarov a veľkostí.

Zároveň bolo treba vybavovať nedokončené objednávky, ktoré sa denne rozrastali, keďže internetový obchod zostal plne funkčný počas celéj doby presúvania tovaru.

Po šiestich dňoch a 65 plne naložených kamiónoch bol presun skompletizovaný a zákazníci dánskeho Bauhausu začali dostávať svoje objednávky už na druhý deň, tak ako im bolo prisľúbené.

Danske, DK

Po tom, ako bolo vybavovanie dánskych objednávok úspešne zavedené, Bauhaus požiadal DF, aby presunuli svoj centrálny sklad, ktorý zásobuje 18 predajní v Dánsku, Nórsku a na Islande.

Okrem toho Bauhaus požiadal DF, aby prevzali zodpovednosť za ich nórsky internetový obchod, ktorý zákazníkom poskytuje viac ako 11 000 druhov produktov.

Vzhľadom na rozsah a zložitosť operácií sa v DF rozhodli, že musia kontaktovať odborníkov a tak sa so žiadosťou o pomoc obrátili na Constructor.

Riešenie od Constructoru

Danske, DK

Constructor má bohaté skúsenosti s prácou s klientmi v oblasti elektronického obchodu.

Vedia, že každá situácia si vyžaduje individuálne riešenie pre maximalizáciu efektivity.

Po preštudovaní požiadaviek pre centrálny sklad sa rozhodli, že najlepším riešením bude použitie vychystávaacie vozíky  a ručné skenery a na ukladanie internetových objednávok bude ideálne využiť automatický zakladač TORNADO.

  • Kapacita zariadenia TORNADO je približne 3000 krabíc, pričom stroj má celkovo 183 políc.
  • Každá polica môže byť konfigurovaný s rôznym počtom priehradok, slúžiacich na ukladanie rozličných predmetov.

Calle Nicolaisen

Výsledok

 "Vybrali sme si regály a automatický zakladač Tornado  od firmy Constructor, pretože ich výrobky sú vysoko kvalitné. Constructor nie je na trhu najlacnejší, ale určite je najlepší. Sú taktiež vysoko inovatívní vo svojom spôsobe myslenia. Pre nás sú viac partner ako iba dodávateľ "

- Calle Nicolaisen, projektový manažér.

Doručenie objednávok na druhý deň je teraz pre zákazníkov Bauhausu realitou.

Indukčné vychystávacie vozíky a zariadenie TORNADO umožnili spoločnosti DF výrazne zvýšiť rýchlosť vychystávania, a to z priemerne 1,2 položky na objednávku až po 3,5 položiek na objednávku.

Danske, DK

Toto vylepšenie sa ukázalo byť neoceniteľným najmä vtedy, keď  DF obdržala viac ako 1 100 objednávok cez Black Friday samotný.

O spoločnosti DF

Danske Fragtmænd poskytuje dopravné a logistické riešenia už viac ako 100 rokov. Dnes sú mimoriadne úspešnou spoločnosťou v tejto oblasti s pôsobivými číslami:

 

  • 3 000 zamestnancov
  • 1 600 kamiónov
  • 8,8 milióna vybavených zásielok ročne
  • 24 nákladných terminálov
  • 27 skladov
  • viac ako 40 000 zákazníkov