Skip to main content

Constructor pumps up tyre storage capacity for Bekö Bil

Zákazník: Bekö Bil

Miesto: Göteborg / Švédsko
Použité produkty/služby: Vertikálne skladovanie pneumatík. Policové regály s dlhým rozponom. Mobilné regály pre skladovanie pneumatík. Policové regály HI280 na mobilných podvozkoch.

Požiadavky zákazníka

Kvôli novým predpisom musia všetky vozidlá vo Švédsku mať dve sady pneumatík, letné aj zimné. To spôsobilo obrovský dopyt po skladovaní a presvedčilo predajcu automobilov Bekö Bil k investovaniu do nového moderného pneuservisu. 

Bekö Bil umiestnila pneuservis do novovybudovanej samostatnej budovy, napojenej na hlavnú budovu spoločnosti. Keďže bol tento priestor značne obmedzený, potrebovali nájsť najlepší možný spôsob optimalizácie jeho kapacity.

Bekö Bil a Constructor vďaka spoločným projektom v minulosti udržiavajú dlhodobú spoluprácu, takže voľba dodávateľa pre tento projekt bola veľmi jednoduchá.

Riešenie od Constructor

beko bil, se

Limitovaný priestor a obrovský dopyt po skladovaní znamenali, že ideálnym riešením sa ukázal byť systém mobilných regálov pre skladovanie pneumatík.

Mobilné regály na pneumatiky výrazne zvyšujú úložný priestor v porovnaní s tradičnými metódami a sú ideálne najmä pre obmedzené podlahové priestory, kde je potrebné uskladniť veľké množstvo tovaru na meter štvorcový.

Sú vytvorené z policových regálov HI280 na mobilných podvozkoch a je možné ich namontovať na existujúcu podlahu, čo z nich robí relatívne jednoduché a cenovo dostupné riešenie. Medzi ich ďalšie výhody patria:

  • Elektrický alebo manuálny pohyb regálov
  • Kompaktný skladovací priestor
  • Rýchly prístup
  • Široká škála dielov až po veľmi veľké inštalácie

V dielni Bekö s rozlohou 120 m² bolo nainštalovaných 7 manuálne ovládaných mobilných regálov, každý s dĺžkou 10 m, a jeden pridaný fixný regál na skladovanie pneumatík. Takéto riešenie vytvorilo celkovú skladovaciu kapacitu od 3 780 do 4 800 pneumatík (v závislosti od ich veľkosti) na 7 úrovniach.

Výsledok

"Constructor má rozsiahle skúsenosti s prácou na takýchto špecializovaných projektoch. To im umožnilo vyvinúť systém skladovania pneumatík na mieru, ktorý bol do detailov prispôsobený presným požiadavkám spoločnosti Bekö. Riešenie poskytuje skladovanie 40 pneumatík na meter štvorcový, čo predstavuje nesmierne efektívne využitie dostupného priestoru."

O spoločnosti BEKÖ Bil

Bekö Bil je popredným distribútorom automobilov vo švédskom Göteborgu. Spolupracuje s mnohými významnými značkami, ako napríklad SAAB, Chevrolet, Opel a Subaru.