Skip to main content

Constructor pomôže Bilteme vyriešiť skladovanie ich produktov

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Biltema
Krajina: Švédsko
Použité produkty/služby: Pozinkované paletové regály P90. Príslušenstvo k P90.

Požiadavky zákazníka

Biltema-Sweden-Case-Study-1Spoločnosť Biltema je známa svojou schopnosťou dodávať náhradné diely. Pôvodne začínala ako spoľahlivý zdroj kvalitných náhradných dielov do automobilov za rozumnú cenu.

Neskôr rozšírila svoj sortiment o príslušenstvo a náradie pre všetky situácie, od skrutiek až po kufre, farby, obaly na telefóny a mnoho ďalších produktov.

Dnes ponúka viac ako 19 000 druhov produktov, ktoré musia byť uskladnené pripravené na distribúciu pre tisíce zákazníkov po celej Škandinávii a mimo nej.

Biltema je veľmi hrdá na reputáciu svojich kvalitných produktov, ktoré zákazníkom poskytuje. Vykonáva rozsiahly program testovania, analýz a kontrol produktov pred a počas ich zavedenia do obehu. Každý produkt, ktorý sa nachádza v ich sortimente, musí mať veľmi nízku poruchovosť a musí presne spĺňať úlohy, na ktoré bol určený.

Vysoké štandardy spoločnosti sa vzťahujú taktiež na všetkých ich dodávateľov, vrátane spoločnosti, ktorú si vybrali na vybavenie svojho nového veľkého centrálneho skladu - Constructor.

Riešenie od Constructor

Bitlema Case Study - Pallet Racking 02Po absolvovaní testu kvality bol Constructor poverený tým, aby sa investícia Biltemy do ich distribučného centra začala čo najskôr vyplácať.

Tím okamžite začal pracovať na plánovaní optimalizácie kapacity. 

Priestor, s ktorým museli pracovať, bol s rozlohou 50 000 metrov štvorcových naozaj obrovský – táto plocha zhruba zodpovedala veľkosti šiestich futbalových ihrísk a bola pravdepodobne najväčším podobným priestorom v okolí. Napriek dostatku priestoru, pri takom množstve rôznych produktov bola potrebná dôkladná konfigurácia, aby sa dosiahla maximálna efektivita využitia skladu.

Prvou požiadavkou bolo vystuženie podlahy, ktorá musela byť schopná vydržať zaťaženie 60 vysokozdvižných vozíkov, ktoré denne prechádzali až 8 km. Po dokončení podlahy bolo nainštalovaných 116 000 paletových miest až do výšky 10,5 m. Constructor odporučil nainštalovať pozinkované paletové regály P90, ktoré spolu so zadnými dorazmi, rôznymi druhmi ochrany stojok, paletovými podporami, vertikálnymi zadnými dorazmi a bezpečnostnými sieťovanými rámami poskytli Bilteme presne to, čo spoločnosť potrebovala.

Výsledok

Bitlema Case Study - Pallet Racking 03Kapacita skladu je impozantná. Výber miesta, ktoré sa nachádza v blízkosti kontajnerového prístavu v Halmstade znamená, že sklad bude schopný obsluhovať celý škandinávsky trh.

Odhaduje sa, že ročne v ňom po mori prichádza až 10 000 kontajnerov. 

O spoločnosti Biltema

Biltema je švédsky reťazec maloobchodných predajní, špecializujúci sa na nástroje, náhradné diely do automobilov a produkty pre voľný čas. Spoločnosť bola založená v roku 1963 v Linköpingu a dnes má viac ako 120 predajní vo Švédsku, Fínsku, Nórsku a Dánsku.