Skip to main content

CINOCO sa etablovalo ako líder v distribúcii vín a liehovín v Belgicku.

Zákazník: Cinoco SA
Mesto: Nijvel - Belgie
Dodané riešenie: Paletové regály s úzkymi uličkami vrátane vychystávacích miest, prejazdov a ochrán regálov

CINOCO sa etablovalo ako líder v distribúcii vín a liehovín v Belgicku. Po viac ako storočí, kedy sídli v Bruseli, sa kvôli rozšírovaniu prevádzky rozhodli presťahovať do novej budovy v Nijvel. Nijvel je vzdialený len 15 minút jazdy a je oveľa dostupnejší.

Požiadavka

Nová budova v Nijvel sa skladá zo skladu 6 000 m2 a 800 m2 kancelárskych priestorov. Nový sklad bol navrhnutý tak, aby maximalizoval skladovaciu kapacitu pri zachovaní jednoduchého prístupu k vychystávaniu objednávok, spolu s doručovacou službou pre malé množstvá.

Naše riešenie

Spoločnosť Dexion navrhla riešenie skladovania paletových regálov s úzkymi uličkami, nazývaných tiež výškové regály, so vstavanými úrovňami pre vychystávanie, dokonale zladenými so spoločnosťou Crown (dodávateľ zdvíhacieho zariadenia).

Paletové regály s úzkymi uličkami sú paletové regály s užšou uličkou ako bežné paletové regály a je potrebná špeciálna manipulačná technika, vozík pre úzke uličky (VNA Truck).

Paletové regály s úzkymi uličkami sú vybavené prejazdami. To znamená, že nemusíte prejsť celú uličku, ale môžete v polovici radu prechádzať do ďalšej uličky. Prejazdy sú vybavené sieťovými roštami, ktoré zabraňujú prepadnutiu paliet alebo predmetov.

Prvá zakladacia úroveň je o niečo vyššia a je vybavená oceľovými policami. Týmto spôsobom je možné vyberať objednávky ľahko a ergonomicky.

Na čelách rámov sú umiestnené takzvané Pick & Deposit stanice. Tým se vytvorila ďalšia skladovacia kapacita.

Paletové regály s úzkymi uličkami sú vybavené nosníkmi Tox. Tento nosník má prelisované spoje, takže tu nie sú žiadne zvary a je zaručená extra pevnosť, aby nedošlo k vlasovým trhlinám.

Paletové regály Dexion sú vybavené penovými chráničmi, aby sa zabránilo poškodeniu od vozíka.

Vonkajšie strany rámov sú chránené žltými ochranami rámu a bočnice v dolných priechodoch sú vybavené zábradlím. Týmto spôsobom spoločnosť Dexion zabezpečila, aby bolo riziko poškodenia od kolízií čo najmenšie.

Výsledok

Paletové regály s úzkými uličkami v spoločnosti Cinoco poskytujú celkovú skladovaciu kapacitu približne 8 000 paliet a 1 000 bežných metrov pre vychystávanie.

„Dexion splnil naše očakávania počas celého projektu (štúdie, poradenstvo a ceny) v súlade s ohlásenými termínmi. Spolupráca s rôznymi hráčmi bola vynikajúca", povedal pán Nolet, generálny riaditeľ spoločnosti Cinoco.

O spoločnosti Cinoco SA

Od založenia liehovaru v roku 1691 pretrváva história spoločnosti Cinoco už 10 generácií.

Všetko sa začalo v roku 1691, kedy Jan Lucasse Nolet, pôvodom z Brugg, založil liehovar v holandskom Schiedame.

O 9 generácií neskôr sa Cinoco (Charles Ivan Nolet & CO) stalo belgickým lídrom v oblasti distribúcie vín a liehovin, ktorý kombinuje moderný manažment a tradičné hodnoty rodinného podniku.