Skip to main content

Constructor vyrieši skladovanie pre spoločnosť Claus Sørensen v jednom z najväčších dánskych prístavoch.

Claus Sørensen, Dánsko

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Claus Sørensen
Miesto: Hirtshals/Dánsko
Použité produkty/služby: Posuvné paletové regály MOVO

claus sorensen dkPožiadavky zákazníka

Claus Sørensen je popredným poskytovateľom chladiarenských a mraziarenských skladových priestorov v Dánsku. Spoločnosť bola založená v roku 1926 a vlastní prevádzky v strategických lokalitách po celom Dánsku vrátane moderného prístavu Hirtshals, ktorý sa nachádza v severnom Jutsku, na severozápadnom pobreží krajiny. 

Úspech spoločnosti znamenal, že prerástli kapacity svojich existujúcich priestorov. Neustále museli hľadať dodatočné úložné priestory v externých lokalitách, čo bolo nákladné aj nepohodlné. 

Prístav Hirtshals je veľmi dynamický a zameraný na medzinárodný obchod. Na uspokojenie rastúceho dopytu musel rozširovať svoje aktivity a preto si zabezpečil ďalšie pozemky s rozlohou 250 000 m². 

Tento novozískaný priestor ponúkol spoločnosti Claus Sørensen príležitosť rozšíriť svoje vlastné zariadenie. 

claus sorensen dk

Riešenie od Constructor

Tím Constructor úzko spolupracoval s Claus Sørensen, aby lepšie porozumeli konkrétnym požiadavkám spoločnosti. Dospeli k záveru, že v pre takéto prostredie s kontrolovanou teplotou budú ideálnym riešením posuvné paletové regály MOVO.

MOVO je elektronicky ovládaný systém, ktorý sa pohybuje na koľajách zabudovaných v podlahe a môže prenášať náklady až do váhy 24 ton pri maximálnej výške regálov 12 metrov.

Je ideálny na používanie v chladiarenských a mraziarenských miestnostiach, pretože zaručuje bezpečnosť prevádzky pri teplotách nižších ako -30 °C.

Na splnenie kapacity požadovanej spoločnosťou Claus Sørensen Constructor nainštaloval štyri samostatné systémy. Tie dokopy obahovali 936 metrov koľají, MOVO s celkovou nosnosťou 430 ton a pôsobivých 12 400 paletových miest. Každý blok regálov je obsluhovaný dvoma alebo troma výsuvnými vozíkmi .

claus sorensen dk

Projekt sa realizoval v úzkej spolupráci so spoločnosťou Ajcon, popredným dodávateľom v oblasti stavebníctva pre potravinársky priemysel, dopravu a cateringový priemysel.

Výsledok

"Nový závod zvyšuje našu mraziarenskú kapacitu o viac ako 40% a aktuálne máme v prístave Hirtshals k dispozícií viac ako 28 300 paletových miest. Súčasne sme zvýšili kapacitu nášho chladiarenského skladu na 2 000 paletových miest, čo je viac ako dvojnásobok predchádzajúcich skladovacích možností. Tieto riešenia nám poskytujú možnosť ďalej rásť a rozširovať naše aktivity. 

Rozšírenie nášho skladu v Hirtshals sme plánovali už nejaký čas a vďaka rozšíreniu prístavu sme získali možnosť tento projekt uskutočniť. Vďaka novému skladu teraz máme skladovacie priestory, ktoré potrebujeme. " - Morten Jensen, Manažér skladu.

claus sorensen dk

O spoločnosti Claus Sørensen A/S

Zariadenie v Hirtshals je vlajkovou loďou spoločnosti Claus Sørensen pre ryby a morské plody. V sklade sa nachádzajú chladiarenské sklady s kapacitou 5 000 metrov kubických a mraziarenské sklady s kapacitou 106 460 metrov kubických, ako aj mraziarenský priestor pre balený tovar a čerstvé ryby. Okrem zmrazovania a skladovania širokého sortimentu potravinových výrobkov ponúka Claus Sørensen širokú škálu služieb vrátane balenia produktov podľa štandard certifikovaných British Retail Consortium (štandard pre manipuláciu s potravinami akceptovanými v mnohých krajinách).