Skip to main content

Dexion splní očakávania Cordes & Graefe 

Cordes & Graefe, Nemecko

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Cordes & Graefe
Miesto: Osnabrück/Nemecko
Použité produkty/služby: Paletové regály P90, Posuvné paletové regály MOVO, Policové regály HI280, Mezzanine podlažné konštrukcie, Regály pre káblové bubny

Požiadavky zákazníka

Spoločnosť Cordes & Graefe (C&G) je veľkoobchod a distribútor stavebnej technológie, ktorý dodáva produkty pre stavby po celom Nemecku. Vlastnia 65 nákladných vozidiel, ktoré sú k dispozícií každý deň.

Cordes & Graefe, Germany

Okrem štandardných dodávok ponúkajú aj 24-hodinové objednávky cez službu GC ONLINEPLUS Service Shop a samoobslužné vyzdvihnutie tovaru cez svoje ABEX-Stores.

C&G si zakladá na vysokom štandarde svojich služieb zákazníkom a preto potrebovali sklad, ktorý by im naďalej umožnil pokračovať v poskytovaní týchto služieb. Taktiež potrebovali flexibilitu, na ktorú sa ich zákazníci spoliehajú.

Najdôležitejšie hodnoty spoločnosti C&G sú efektivita, spoľahlivosť a neustála dostupnosť pre zákazníkov. Poskytovanie služieb 24 hodín denne, 365 dní v roku zabezpečuje, že sú vždy schopní reagovať v čo najkratšom čase.  

Keďže Dexion má podobnú reputáciu pre vynikajúce služby zákazníkom, ukázali sa byť logickou voľbou pre spoločnosť C&G.

Riešenie od Dexion

cordes & graefe

Tím Dexion začal prácu na projekte tým, že vypracoval najefektívnejší možný spôsob uskladnenia každej zo 40 000 položiek v zásobách C&G.

Vzhľadom na to, že sa jednalo tak o malé diely, ako aj o paletizovaný tovar a kompletné inštalatérske systémy, odpoveďou bolo poskytnúť viacero skladovacích riešení, ktoré by spolu bez problémov zapadli. 

  • V oblasti určenej na skladovanie malých dielov bolo nainštalovaných 5 700 políc policových regálov HI280 s pôsobivou rozlohou 720 m2. Táto oblasť sa nachádzala na spodnej úrovni viacúrovňového plošinového riešenia.
  • Vrchná úroveň viacúrovňového plošinového riešenia bola navrhnutá len pre manipuláciu s prichádzajúcim tovarom a mala rozlohu 221 m2.
  • Paletové regály P90 poskytli takmer 28 000 paletových miest, ktoré predstavovali ideálne riešenie pre obrovské portfólio produktov, ktoré v nich boli uskladnené.
  • Regály pre káblové bubny, schopné uskladniť 499 z nich.
  • Pre väčšie podukty boli nainštalované 2 bloky posuvných paletových regálov MOVO s celkovým počtom 26 ks podvoykov.

cordes & graefe, germanyVýsledok

Tento pôsobivý sklad s rozlohou 26 000 m2 disponuje úložnými riešenami na mieru, ktoré efektívne využívajú priestor, poskytujú jednoduchý prístup ku všetkým zo 40 000 uskladnených položiek a umožňujú rýchly a bezproblémový proces vychystávania objednávok.

Navyše bude možné sklad v najbližších rokoch ľahko rozšíriť.

"Toto komplexné skladovacie riešenie, ktoré spoločnosť Dexion poskytla, nám teraz umožňuje vysielať až 65 nákladných automobilov za deň a rýchlo dodávať tovar priamo na stavby po celom Nemecku. Dexion nám tiež umožnil ponúknuť službu samoobslužného vyzdvihnutia tovaru prostredníctvom ABEX-Stores, čo bolo pre nás veľmi dôležité a ukázalo sa to byť veľkým úspechom. " - Jürgen Gill, Manažér skladu, C&G.

O spoločnosti C&G

Cordes & Graefe Osnabrück KG patrí do skupiny GC-Group, ktorá je rodinnou firmou a dodávateľom stavebnej techniky. Cordes & Graefe Osnabrück KG už viac ako 35 rokov dodáva veľkoobchodné stavebné služby, ktoré sa špecializujú na vykurovanie, elektrickú energiu, vetranie, klimatizáciu, strešné techniky, inštalatérstvo, ako aj sanitárne zariadenia. Spoločnosť pôsobí najmä v severnom Nemecku.

Ich produktový sortiment zahŕňa množstvo rôznych položiek, ktoré sú dodávané najlepšími svetovými výrobcami.