Skip to main content

Constructor poskytne win-win riešenie pre spoločnosť DFÅrhus

Danske Fragtmænd, Dánsko

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Danske Fragtmænd (DF)
Miesto: Århus/Dánsko
Použité produkty/služby: Štandardné paletové regály. Deliace systémy. Prenosné kancelárie

Danske, DKPožiadavky zákazníka

Danske Fragtmænd (DF) poskytuje vnútroštátny dopravný systém pre každodennú prepravu balíkov a tovaru. Ponúka tiež dočasné skladovacie priestory pre iné spoločnosti. 

Ich logistické centrum sa nachádza neďaleko Århusu, druhého najväčšieho mesta v Dánsku. Toto zariadenie bolo vybudované vyslovene za účelom plnenia logistických úloh. Skladá sa zo siedmich budov, z ktorých tri boli zakúpené spoločnosťou DF. Celkovo ho tvorí 106 000 metrov štvorcových skladov, terminálov, administratívnych budov a priestorov, určených na dlhodobé uskladnenie tovaru.

Každý zo skladov má na starosti rôzne druhy tovaru, takže spoločnosť potrebovala systém paletových regálov, ktorý by vyhovoval všetkým typom položiek. Taktiež potrebovali namontovať prenosné kancelárie, ktoré by zabezpečovali bezproblémové fungovanie skladu.

DF si na realizáciu tejto zákazky vybrali Constructor Dánsko.

Riešenie od Constructoru

Keďže Constructor má ako štandardné produkty vo svojom portfóliu systémy paletových regálov, ako aj prenosné kancelárske systémy, tím mohol začať pracovať okamžite. 

Danske, DK

Paletové regály: Paletové regály Constructor P90 boli inštalované do výšky 7,5 m s celkovou kapacitou takmer 11 000 paletových miest. Riešenie taktiež umožňuje rozšírenie o dodatočnú úroveň, ktorá by v budúcnosti v prípade potreby poskytla priestor pre ďalších 2 500 paliet. Úložné priestory by v tom prípade boli schopné uskladniť 125 000 ton tovaru. 

Kancelárie: Constructor poskytol celkovo 14 prenosných kancelárií. Boli doručené do skladu ako hotové inštalácie, pripravené na okamžité použitie. Môžu byť postavené na jednej, dvoch, alebo troch úrovniach a môžu byť umiestnené visiace zo stropu alebo integrované spolu s viacúrovňovou podlahovou inštaláciou. 

Výsledok

Kombinácia paletových regálov a kancelárskych priestorov je win-win situácia pre DF. Paletové regály poskytujú skvelé úložné priestory a kancelárske priestory poskytujú bezpečné a tiché pracovné prostredie. 

O spoločnosti DF.

Danske Fragtmænd sa skladá z troch samostatných právnických osôb; Fragtmænd Holding A/S, Danske Fragtmænd a.m.b.a. a 60 nezávislých dopravných spoločností. Spoločne poskytujú národný dopravný systém, ktorý každodenne na cesty vysiela viac ako 1600 vozidiel.