Skip to main content

Dexion splní očakávania Domino's Pizza

Domino's Pizza, Holandsko

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Domino's Pizza
Krajina: Holandsko
Použité produkty/služby: Paletové regály P90, Spádové paletové regály P90, Vjazdové regály P90, Regály HI280 so šikmými policami

Požiadavky zákazníka

Domino's Pizza zaznamenala nárast predaja v Holandsku aj Belgicku a ich existujúce distribučné centrum nebolo možné rozšíriť tak, aby uspokojilo tento dopyt.

Na to, aby bola spoločnosť schopná splniť tieto rastúce požiadavky, hľadala nové distribučné centrum, ktoré by bolo schopné rastúci objem predaja zvládnuť.

dominos sk

Vzhľadom na druh produktov spoločnosti Domino's majú vo svojich distribučných centrách tri skladovacie zóny: mraziacu jednotku, studený sklad a suchý sklad.

Počas špičky je frekvencia vychystávania tovaru veľmi vysoká. Domino's využíva širokú škálu rozmanitých produktov - ťažké (cesto a omáčky), ľahké (koreniny), čerstvé (zelenina), suché (oblečenie, kuchynské príslušenstvo) a objemné (krabice na pizzu), z ktorých všetky je potrebné v závislosti od objednávok vyzdvihnúť a distribuovať z centier.

Riešenie od Dexionu

Ako súčasť plánovania projektu premiestniť svoje distribučné centrum do mesta Gorinchem sa spoločnosť rozhodla spolupracovať s Dexionom, najmä vďaka ich schopnosti pochopiť požiadavky Domino's a vylepšiť plány projektu.

Vďaka spolupráci s Dexionom bolo nové distribučné centrum vybavené mimoriadne efektívnym riešením, ktoré Domino's umožnilo bez problémov zvládať proces vychystávania objednávok v rámci náročných hodín.

Výhody riešenia od Dexionu:

  • Schopnosť do detailov splniť podmienky spoločnosti Domino's, pokrývajúce tri typy skladovacích zón, ako aj rôzne druhy výrobkov.
  • Vylepšenie projektu odbornými znalosťami Dexionu a zabezpečenie čo najväčšej efektivity riešenia.
  • Bezproblémový presun, umožňujúci rozšírenie skladovej kapacity a zabezpečenie ďalšieho rastu obchodu do budúcnosti.

Výber Dexionu ako partnera v tomto projekte zabezpečil, že Domino's bude môcť ťažiť z rozsiahlych skúseností s riešeniami distribučných centier.

dominos sk

Výsledok

Partnerstvo s Dexionom na tomto projekte bolo pre Domino's veľkým krokom vpred. Dexion dokázal priniesť svoje skúsenosti v tejto oblasti, čo nám umožnilo predstaviť mimoriadne efektívné nové distribučné centrum. 

O spoločnosti Domino's Pizza

Domino's Pizza je jednou z popredných svetových spoločností, zaoberajúcich sa donáškou pizze. Ich vášeň pre horúcu, chutnú, a čerstvo upečenú pizzu si získala milióny lojálnych zákazníkov po celom svete. www.dominos.nl