Skip to main content

Skladovacie stroje Tornado poskytujú riešenie pre fínskeho predajcu elektroniky

Zákazník: Elgood Oy
Miesto: Vantaa, Fínsko
Produkt / služba: Tornado, Paletový regál

Elgood OyElgood Oy so sídlom vo Fínsku je od roku 1997 zástupcom popredných výrobcov elektroniky.

Činnosť spoločnosti sa čoraz viac zameriava na hľadanie a ponúkanie nákladovo efektívnych riešení pre elektronické stroje a zariadenia v oblasti tepelného hospodárstva, konektorov, zväzkov káblov, displejov, plošných dosiek spojov a podzostáv.

Požiadavka

Spoločnosť Elgood Oy sa v roku 2019 presťahovala do nových priestorov vo Vantaa do priestorov, ktoré zahŕňajú kancelárske priestory a sklady. Tento krok bol vykonaný s cieľom uspokojiť rastúce potreby skladovania, ktoré sa za pár rokov zvýšili o 30%. V skutočnosti je každý rok distribuovaných viac ako 26 000 objednávok zo 100 000 položkami.

Naše riešenie

Bola prizvaná popredná spoločnosť v oblasti skladovacích riešení, spoločnosť Constructor Finland Oy, aby sa pozrela na spôsoby vytvárania úložnej kapacity a optimalizácie úložného priestoru v nových priestoroch.

Úzko sme spolupracovali s Elwood Oy, aby sme určili potreby spoločnosti a potom implementovali najlepšie riešenie, ktorým bolo maximálne využitie dostupnej výšky v sklade.

Riešením boli paletové regály a tri vertikálne zdvíhacie stroje Tornado.

Elgood OyVýsledok

Tornado je dynamický skladovací systém, ktorý sa pohybuje vertikálne a dodáva požadovaný tovar na podnose priamo k operátorovi, a to buď stlačením tlačidla, alebo skenovaním čiarového kódu. Tornado ponúka maximálnu skladovaciu kapacitu na minimálnej podlahovej ploche a rýchly prístup k tovaru.

Skladovacie stroje priniesli do skladových operácií flexibilitu a efektívnosť, pretože väčšina objednávok sa dodáva ako jednopoložkové.

Teraz, keď sa tovar nachádza v skladovacích strojoch, pracovník skladu nehľadá tovar na regáloch, ale skladovací stroj prinesie policu s tovarom používateľovi. Tornádo sa ľahko používa a výrazne uľahčuje proces riadenia zásob.

Elgood Oy

4 m široká polica bola optimalizovaná pre skladové pozície, čím umožnila uloženie desiatok položiek na jednej polici na všetkých úrovniach.

„Činnosť spoločnosti sa neustále mení podľa toho, ako sa menia trendy a potreby,“ uviedol Timo Niinimäki, generálny riaditeľ spoločnosti Elgood Oy.

„Vývoj spoločnosti Elgood Oy pokračuje a procesy sa neustále zdokonaľujú, aby lepšie vyhovovali potrebám zákazníkov. V sklade je stále k dispozícii miesto pre ďalší skladovací stroj a ak bude zakúpený, bude aktívne používaný.“

O zákazníkovi

Elgood Oy je súčasťou medzinárodnej skupiny Addtech Group a patrí do divízie spoločnosti - komponenty. Zamestnáva 37 ľudí, z ktorých šiesti sú skladníci.