Skip to main content

Constructor poskytuje vysokorýchlostné riešenie pre GC Rieber Salt

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: GC Rieber Salt
Krajina: Nórsko
Použité produkty/služby: Dexion Pallet Shuttle systém

Požiadavky zákazníka

GC Rieber Salt je jedným z popredných dodávateľov soli a súvisiacich výrobkov v oblasti severských krajín. Ich produkty sú široko využívané na údržbu ciest, v poľnohospodárstve, spracovaní rýb, potravinárskom a ropnom priemysle.

Rieber Salt, NorwaySpoločnosť ponúka logistické riešenia z Fredericie v Dánsku na juhu a pozdĺž nórskeho pobrežia až po Hammerfest na severe. Prostredníctvom svojich medzinárodných partnerov majú logistické linky z väčšiny Európy cez Mariager v Dánsku a terminál v Nórsku.

Väčšina tovaru, ktorý prepravujú, sa prepravuje po mori a každoročne dodávajú medzi 600 000 až 700 000 ton tovaru v približne 250 zásielkach. Ich terminály poskytujú vykládku, skladovanie, manipuláciu a ďalšiu prepravu do iných častí Nórska.

Spoločnosť GC Rieber potrebovala rozšíriť svoju skladovaciu kapacitu a zároveň zvýšiť rýchlosť vychystávania a získať lepší prehľad o všetkých svojich produktoch.

Riešenie od Constructoru

GC Rieber Salt mali veľmi špecifickú potrebu: bezpečný, kompaktný a vysokorýchlostný systém v nevykurovanom sklade veľmi blízko mora. Soľné produkty musia byť uskladnené v perfektných podmienkach. To však predstavuje náročné prostredie pre tých, ktorí v ňom pracujú.

Riešenie poskytnuté spoločnosťou Constructor má žiarovo zinkovaný povrch regálov a prispôsobený Pallet Shuttle, ktorý sa môže používať v chladnom prostredí alebo v prostredí s vysokou teplotou. Shuttles manipulujú s drevenými aj plastovými paletami s rôznymi hĺbkami.

Výsledok

Ukladanie balíkov soli v tesnej blízkosti oceánu bola výzva, ale systém Pallet Shuttle a riešenie last-in-first out (LIFO) ju prekonali. 

Rieber Salt, NorwayVďaka inštalácii 23 dráh s 13 paletami za sebou na štyroch úrovniach a 2 obsluhujúcimi Shuttles spoločnosť dosiahla rýchlosť pohybu paliet, ktorú v sklade požadovala, a zároveň získala lepší prehľad o produktoch za každých okolností.

O spoločnosti GC Rieber 

GC Rieber Salt ponúka široký sortiment soli a minerálov, prispôsobený rôznym trhom, v ktorých spoločnosť pôsobí. Vďaka množstvu skladov a terminálov v celom Nórsku a Dánsku dokáže spoločnosť rýchlo dodať vysokokvalitnú soľ za dostupné ceny, vďaka ktorej je spoločnosť známa už od roku 1900.

GC Rieber Salt je súčasťou skupiny GC Rieber Group.