Skip to main content

Vďaka Dexionu je v Handy všetko poruke

Handy Distribution, Spojené Kráľovstvo

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Handy Distribution
Miesto: Swindon/Spojené Kráľovstvo
Použité produkty/služby: Štandardné paletové regály, 3 metre vysoké statické policové regály HI280, Ochrany stojok Protect-it, Zábrany rámov

Požiadavky zákazníka

Keď sa spoločnosť Handy Distribution, popredný distribútor záhradnej a terénnej techniky vo Veľkej Británií, rozhodla premiestniť do väčších priestorov v meste Swindon v Anglicku, obrátila sa na Dexion, aby im pomohli pripraviť svoj nový sklad.

Široký sortiment a veľkosť výrobkov, ktoré predávajú, a sklad s meniacou sa výškou strechy znamenal, že Handy potrebovali partnera, ktorý ponúkal nielen tie správne produkty, ale aj dobre premyslené riešenia.

Riešenie od Dexionu

Handy Distributon, UK

Dexion začal vyhodnocovaním celkovej situácie. So širokým sortimentom, ktorý spadá najmä do dvoch kategórií produktov - veľké, ťažké a objemné balenia obsahujúce kosačky na trávu, reťazové píly atď., a ľahšie spotrebné materiály a malé náhradné diely – si v Dexione rýchlo uvedomili, že sú potrebné dva rôzne typy skladovacích priestorov.

Dexion vyhotovil návrh pre zónu so štandardnými paletovými regálmi so širokými uličkami pre ukladanie väčších predmetov, ktorá by umožňovala rýchly a jednoduchý prístup počas najrušnejších časov v sklade. Druhú zónu by tvorila skladovacia plocha s policami pre viac ako 100 000 náhradných dielov.

Výška stropu v úložisku malých častí, aj keď nedostatočne vysoká pre dve úrovne skladovania, bola dostatočná na umiestnenie 3-metrových policových regálov. To umožnilo Handy pohodlne skladovať toľko náhradných dielov, koľko v tejto oblasti potrebovali.

V zóne s paletovými regálmi sa použili taktiež police zo sieťoviny, ktoré umožňovali ukladanie menších balení mimo paliet. Pre zvýšenú ochranu sa spoločnosť rozhodla pridať rámové zábrany.

Výsledok

“ Celkovo sme nadmieru spokojní s konečným výsledkom a potom, ako s ním pracujeme už rok, sa ukázalo, že je to efektívne a časovo úsporné riešenie, ktoré pokrýva všetky naše potreby.

Handy Distribution, UK

Keď sme sa presťahovali do nášho skladu s rozlohou 13 900 m2, mali sme veľký priestor, s ktorým sme mohli začať pracovať. Potrebovali sme však odbornú pomoc, aby sme zabezpečili, že regály budú nainštalované efektívnym a cenovo dostupným spôsobom. Boli sme ohromení riešeniami, ktoré pre nás v Dexione navrhli a nainštalovali. Najmä tým, ako maximalizovali využitie priestoru pre našu divíziu malých náhradných dielov. Tri oddelené miestnosti boli vybavené regálmi od podlahy až po strop a všetok voľný priestor bol naplno využitý.

Paletové regály v hlavnom sklade boli nainštalované po dôkladnej analýze, opäť využívajúc všetok voľný priestor. Rôzne veľkosti políc boli použité na prispôsobenie sa mnohým rôznym požiadavkám, od ľahkých predmetov po ťažké stroje. " - Simon Harrington, Manažér pre náhradné diely.

O spoločnosti Handy Distribution

Založená v roku 1938 Geoffreym Handym ako obchod so železiarskym tovarom v starom meste Swindon, spoločnosť Handy sa rozrástla a rozšírila na špecializovaného distribútora záhradnej techniky a dnes zamestnáva viac ako 70 ľudí na plný úväzok.

Handy Distribution má 2 divízie. Jedna z nich je najväčším britským distribútorom záhradných strojov, ktorý dodáva značky ako Webb, Bosch, Karcher a ich vlastnú značku strojov "Handy" viac ako 200 špecializovaným predajcom, veľkým domácim predajcom, záhradným centrám a spoločnostiam, zaoberajúcim sa objednávkami zásielok. Druhá divízie je maloobchodné záhradné centrum v juhozápadnom Anglicku.