Skip to main content

Kasten umožní vynikajúcu efektivitu skladu pre Hartwall

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Hartwall
Krajina: Fínsko
Použité produkty/služby: Regály pre vysoké palety, First-in First-out (FIFO) regály pre špeciálne plastové palety

Požiadavky zákazníka

Spoločnosť Hartwall je distribútorom nápojov vo Fínsku. Kvôli rastúcemu dopytu po svojich produktoch sa rozhodla zmodernizovať svoj sklad v meste Lahti.

Nádoby a kontajnery na nápoje sa líšia svojim tvarom a typom. Rovnako tak aj krabice a palety, ktorými je sklad preplnený. Na to, aby sa dalo jednoduchšie manipulovať s rôznymi veľkosťami, tvarmi a hmotnosťami výrobkov, bolo potrebné flexibilné riešenie.

Hartwall, FinlandHartwall required a solution that could function both vertically and horizontally, as pallets can be stored up to 30 high inside the warehouse. Handling this diverse product range also demanded an intelligent system for automated elements.

Riešenie od Kasten

Spolupráca so spoločnosťou Kasten ponúkla spoločnosti Hartwall riešenie, ktoré umožnilo skladovať palety v požadovanej výške. Regály First-in First-out (FIFO) zabezpečili, že tovar s krátkou životnosťou bol zo skladu odoslaný ako prvý, čím sa Hartwall vyhol zbytočnému plytvaniu.

Interná logistika je v spoločnosti Hartwall vysoko automatizovaná, flexibilná a nákladovo efektívna. Palety s pivom sa skladujú do výšky 30 metrov v regáloch pre vysoké palety a presúvajú sa pomocou systému automatizovaných žeriavov a poháňaných dopravníkov. Systém je riadený počítačovo pomocou logistického automatizačného softvéru.

Spádové regály pre krabice sú umiestnené vo vychystávacej oblasti skladu, kde sa alkoholické nápoje pripravujú na dodávky zákazníkom.Police sú naplnené s valčekovými dráhami, takže s krabicami rôznych veľkostí sa dá jednoducho manipulovať.

Skladovanie medziproduktov, akými sú napríklad vrchnáky od fliaš, je umiestnené v regáloch pre špeciálne plastové palety, ktoré sa nachádzajú vedľa výrobných priestorov.

Výhody riešenia od Kasten:

  • Riešenie umožnilo bez námahy manipulovať s výrobkami rôznej výšky, tvaru a hmotnosti.
  • Dosiahnutá maximálna skladová kapacita v rámci budovy vďaka plnému využitiu jej výšky.
  • Regály FIFO zaručili optimálne poradie vychystávania tovaru, čím sa vyhlo zbytočnému plytvaniu.
  • Zaručené rýchle, efektívne a presné vychystávanie objednávok pre všetky druhy produktov.
  • Žiadne prerušovanie existujúcej prevádzky skladu počas trvania inštalácie projektu.
  • Zabezpečený spoľahlivý logistický dodávateľský reťazec

Spolupráca so spoločnosťou Kasten zabezpečila zvýšenie efektivity skladových priestorov spoločnosti Hartwall, plné využitie ich vnútornej výšky a zabezpečenie hladkého priebehu automatizovaného vychystávania tovaru.

hartwall sk

Výsledok

Vďaka spolupráci so spoločnosťou Kasten bol Hartwall schopný zabezpečiť, že tento sklad, najväčší svojho druhu vo Fínsku, sa prevádzkuje najefektívnejším možným spôsobom.

O spoločnosti Hartwall

Hartwall vyrába nealkoholické nápoje, ako aj pivá a cidery, ktoré sa distribuujú po celom Fínsku. Ich sklad v Lahti je najväčší svojho druhu v krajine. www.hartwall.fi