Skip to main content

Kasten navrhne riešenie distribučného centra pre spoločnosť Iittala.

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Iittala Group
Krajina: Fínsko
Použité produkty/služby: Paletové regály. Navrhnutie a dizajn skladovacieho riešenia.

Požiadavky zákazníka

Iittala začala svoju činnosť ako spoločnosť, ktorá vo svojej sklárni vyrábala ozdobné výrobky. V súčasnosti rozšírili svoju činnosť a ponúkajú zákazníkom ďalšie výrobky, ako napríklad keramiku, príbory a textílie, ktoré prinášajú radosť a potešenie do každodenného života.

Počas svojej histórie si spoločnosť ponechala dôraz na progresívnu filozofiu svojich dizajnérov Kaja Francka a Alvara Aalta.

Iittala Finland

Spoločnosť Littala predáva svoje výrobky po celej Európe, v arabských krajinách, Japonsku a USA a potrebovala distribučné centrum, ktoré by túto celosvetovú distribúciu bolo schopné zvládnuť.

Objednávky bolo možné uskutočniť rôznymi spôsobmi vrátane internetového obchodu. Veľkosť týchto objednávok a ich konečná destinácia znamenali, že tím Iittala zodpovedný za plánovanie distribučného centra potreboval nájsť také skladovacie riešenie, ktoré by uspokojilo dopyt všetkých typov zákazníkov a zároveň zostalo cenovo efektívne. 

Dôraz spoločnosti na dizajn a funkčnosť produktov sa ukázal aj pri ich požiadavkách na vybavenie skladu. Nemalo sa začať stavať, až kým nebola navrhnutá optimálna konfigurácia, ktorá by zabezpečila čo najefektívnejšie využite priestoru. Ako odborník v tejto oblasti bol Kasten prirodzenou voľbou Iittala na dodávku a inštaláciu skladovacieho riešenia.

Riešenie od Kasten

Spolupráca s takouto inovatívnou spoločnosťou bola pre tím Kasten ako splnený sen. Dokázali navrhnúť systém paletových regálov a usporiadanie skladu, ktoré neboli obmedzené betónovými stĺpmi a inými prekážkami.

Iittala FinlandDokázali taktiež určiť najefektívnejšiu šírku uličiek, nastaviť ideálnu výšku regálov pre potreby skladovania Littala a navrhnúť najlepší možný spôsob ich rozmiestnenia. Po tom, ako boli všetky plány spoločnosti Kasten odsúhlasené, dala Littala pokyn k začatiu výstavby skladu.

Akonáhle bola budova dokončená, tím Kasten okamžite začal s realizáciou skladovacieho riešenia. Regálový systém bol postavený do výšky 7,6 m, obsahoval 22 800 paletových miest, ochrany rámov a ochrany podjazdov a bol rozdelený na štyri sekcie pre skladovanie europaliet. Keďže všetky nosníky majú rovnakú nosnosť, dokázali poskytnúť pôsobivé čísla:

  • Nosnosť úrovne – 3 000kg
  • Nosnosť sekcie – 15 000kg
  • Nosnosť/FIN paleta maximálne 1 000kg
  • Nosnosť europalety maximálne 750kg

Výsledok

"Dôraz spoločnosti Littala na dobrý dizajn a funkčnosť boli kľúčové pre úspech tohto projektu. Skutočnosť, že Kasten naplánoval priestor predtým, než bola budova skladu postavená, bola nesmierne dôležitá. Takýto postup zabezpečil, že nové distribučné centrum je oveľa efektívnejšie a bezpečnejšie ako predchádzajúce priestory spoločnosti Iittala".

O spoločnosti Iittala

Korene spoločnosti Iittala siahajú do roku 1881, keď bola v rovnomennej dedine v južnom Fínsku založená sklárska dielňa.

V skorých rokoch svojej existencie Iittala vyrábala fúkané, lisované, leštené, maľované a leptané   sklo podľa kontinentálnych modelov. Na začiatku 20. storočia začali vyrábať rôzné ozdobné stolové súpravy. Iittala bola neskôr jednou z prvých spoločností, ktorá prešla z týchto dekoratívnych setov k funkčným, estetickým predmetom ovplyvneným progresívnym škandinávskym dizajnom. www.Iittala.com