Skip to main content

J&A Asian Food spolupracuje so spoločnosťou Dexion pri maximalizácií skladových priestorov

J&A Asian Food, Holandsko

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: J&A Asian Food
Krajina: Holandsko
Použité produkty/služby: Statické a mobilné paletové regály

Požiadavky zákazníka

Spoločnosť J&A Asian Food zaznamenala pozitívny rast predajov a jej dovtedajšie skladové priestory začali byť nedostatočné.

Rozhodli sa rozšíriť svoje obchodné aktivity s čínskymi a japonskými reštauráciami a umožniť skladovanie produktov, ktoré týmto reštauráciam dodávali. J&A Asian Food urobili strategické rozhodnutie o otvorení nového skladu.

Tento sklad musel byť schopný splniť náročné požiadavky. Jednou z nich bola potreba vytvoriť oddelené priestory, v ktorých by sa skladovalo pri teplotách nižších ako -50 °C.

j&a asian food sk

Riešenie od Dexion

J&A Asian Food si za partnera na tomto projekte vybrali Dexion, pretože ponúkol riešenie schopné fungovať v požadovaných teplotách a ponúkol taktiež ďalšiu konfiguráciu pre optimálne využitie priestorov budovy.

V novej budove sa nachádzajú výrobné priestory, ako aj dostatok úložného priestoru na skladovanie zásob mäsa a rybích výrobkov od externých dodávateľov.

Úložný priestor pre mrazené potraviny využíva mobilné paletové regály Dexion s výškou 14 metrov a celkovou kapacitou 3 000 paletových miest. Keďže bola potrebná len jedna ulička, skladový priestor ponúka dvojnásobnú kapacitu a výrazne nižšie náklady na energiu.

Výhody riešenia od Dexion:

  • Zaručené rýchle, efektívne a presné vychystávanie objednávok pre všetky druhy produktov.
  • Dosiahnutá maximálna kapacita v rámci budovy vďaka schopnosti spoločnosti Dexion vytvoriť optimálnu skladovú konfiguráciu.
  • Pevné základy pre spoľahlivý logistický dodávateľský reťazec vrátane možností skladovania výrobkov od externých dodávateľov.
  • Úspory prevádzkových nákladov dosiahnuté vďaka energetickej efektivite riešenia.
  • Schopnosť riešenia pracovať v rámci požadovaných extrémne nízkych teplôt v sklade.

Výsledok

Spolupráca so spoločnosťou Dexion zabezpečila, že nový sklad do detailov splnil požiadavky J&A Asian Food. Implementácia projektu prebehla hladko a spoločnosť je teraz plne pripravená na ďalší rast.

O spoločnosti J&A Asian Food:

J&A Asian Food dodáva japonské a čínske potravinové výrobky do reštaurácií po celom Holandsku. http://ja-asianfood.com