Skip to main content

Kasten odvedie ťažkú prácu za K-rauta Fínsko

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: K-rauta
Krajina: Fínsko
Použité produkty/služby: Paletové regály. Konzolové regály. Vybavenie predajní. Police zo sieťoviny.

Požiadavky zákazníka

K-rauta je sieť obchodov s domácimi potrebami s prevádzkami po celom Fínsku. Mnohí ju považujú za najdôveryhodnejšiu obchodnú sieť v krajine, zaoberajúcu sa týmto druhom tovaru.

Spoločnosť má v zásobe okolo 30 000 typov produktov, z ktorých drevo na sauny, farby, podlahové materiály, omietky, a sadrokartóny patria medzi tie najčastejšie predávané.

k-rauta, finland

Kvôli takému obrovskému sortimentu sa spoločnosť rozhodla v predajni vystavovať iba vzorky produktov, zatiaľ čo všetky zásoby sú uložené v sklade alebo v exteriéroch predajne.

K-rauta na skladovacie účely využíva takisto aj vystavné pozície. Spoločnosť sa rozhodla, že chce efektívnejšie využiť dostupnú výšku predajne a používať jej bočné plochy na zvýšenie množstva vystavovaných položiek.

Riešenie od Kasten

Keďže Kasten poskytoval úložné riešenia pre K-rauta už od otvorenia ich prvého obchodu, tím bol veľmi dobre oboznámený s tým, že mnohé z ich produktov sú ťažké a nadmerne objemné. Paletové regály P90 boli účinne využité v mnohých podobných situáciách, nakoľko sú považované za jedny z najsilnejších regálov tohto typu, ktoré sú dostupné na trhu.

V K-rauta už vedeli, že na tieto regály sa mohli spoľahnúť, a tak bolo schválené, že v bočnej časti predajne budú nainštalované ďalšie. To by umožnilo jednoduchšie vystavovanie nadrozmerných položiek pre zákazníkov.

Návrh Kasten na inštaláciu paletových regálov s policami a košmi zo sieťoviny zabezpečil, že cez ne mohlo prechádzať svetlo a obchod tak vyzeral priestrannejšie. Police zo sieťoviny taktiež poskytujú bezpečný spôsob zabezpečenia a vystavovania produktov bez toho, aby si vyžadovali samostatné koše.

k-rauta, finland

Systém P90 disponuje rozsiahlym sortimentom príslušenstva, vrátane vjazdových ochrán, podpery pre vysokozdvižné vozíky, ochrán rámov a bočných sietí, ktoré zvyšujú bezpečnosť a rozširujú možnosti regálov. Pre vonkajšie lokality a skladovanie dreva si spoločnosť vybrala konzolové regály, ktoré umožňujú ľahšie vychystávanie a prístup.

Výsledok

Kasten dodával paletové a konzolové regály do K-rauta už od začiatku našej prevádzky. Obchod bol niekoľkokrát rozšírený a zrekonštruovaný a teraz poskytuje priestranné, ľahké a vzdušné prostredie, v ktorom si zákazník môže vyberať. 

O spoločnosti K-rauta

K-rauta AB vlastní a prevádzkuje obchody, ktoré predávajú stavebné materiály, produkty na výzdobu interiérov a taktiež záhradné potreby. Spoločnosť bola založená v roku 1995.

K-rauta Fínsko spolu s Kesko a K-retailers tvorí skupinu K-Group, ktorej obrat dosiahol v roku 2015 približne 11 miliárd EUR. Skupina K-Group je tretím najväčším maloobchodným predajcom v severnej Európe a zamestnáva približne 45 000 ľudí. www.k-rauta.fi/rautakauppa