Skip to main content

LS3 longspan zabezpečuje efektívnu expedíciu tovaru pre KNI, Dánsko

Zákazník: KNI
Miesto: Aalborg/Dánsko
Dodávaný produkt: LS3 Longspan

LS3 - KNIKNI – skratka pre Kalaallit Niuerfiat, čo v preklade do angličtiny znamená Grónsky obchod – je moderný podnik s viac ako 240 ročnou históriou. KNI má svoje korene v Royal Greenland Trade, založenom v roku 1774, a je tak dôležitou súčasťou histórie Grónska.

Pôvodnou úlohou KNI bolo poskytnúť Grónčanom potraviny v mestách a obciach, kde nebolo možné podnikať za komerčných podmienok.

Zostáva to jednou z najdôležitejších úloh KNI, a hoci moderné technológie zohrávajú hlavnú úlohu pri obsluhe 60 obchodov KNI po celom Grónsku, stále existujú výzvy v súvislosti s demografiou.

LS3 KNIPožiadavka

KNI súrne potrebovalo nové skladovacie priestory.

Riešením bol prenájom priestorov od Blue Water v prístave v Aalborgu, kde už KNI mala vlastnú kanceláriu. Tento sklad sa však rýchlo zaplnil tovarom prichádzajúcim v kontajneroch z predchádzajúceho skladovacieho miesta. Rôzne skupiny produktov sa skladovali hromadne na podlahe. Skladovanie, ktoré sťažovalo získanie prehľadu a v neposlednom rade manipuláciu s tovarom.

Riešenie

Spoločnosť KNI si rýchlo uvedomila, že v sklade je potrebných viac systémov, a tak kontaktovali Storeteam, distribútora skladovacích riešení spoločnosti Dexion. Bolo dohodnuté, že najnovší prírastok do nášho produktového portfólia, LS3 Longspan, bude najvhodnejším riešením. Medzi jeho mnohé výhody patrí dobré využitie priestoru a schopnosť efektívne skladovať veľký a neskladný tovar.

V zadnom rohu budovy boli inštalované 4 rady 8 dvojitých regálov. Regál slúži na skladovanie rýchloobrátkového tovaru, pričom zvyšok priestoru je voľne ložený. Ďalší regálový systém LS3 je umiestnený centrálne v sklade. Tu sú objednávky, ktoré sú príliš malé na odoslanie a ktoré pred prípravou na odoslanie čakajú na prijatie dodatočných objednávok prichádzajúcich z toho istého obchodu.

LS3 KNIVýsledok

„Efekt regálových systémov už vidíme. Zaberú oveľa menej priestoru ako skladovanie na hromade a ušetríme veľa času pri vychystávaní tovaru. Niektoré z našich obchodov v severnom a východnom Grónsku dostávajú loď iba dvakrát do roka, zvyšok roka ľad bráni akejkoľvek plavbe. Preto je pre nás dôležité, aby sme odoslali správny tovar a na nič nezabudli,“ vysvetľuje konzultant logistiky Søren Bjerregaard Jensen.

O KNI

KNI pozostáva zo štyroch obchodných jednotiek, ktoré zahŕňajú zásobovanie Grónska potravinami, spotrebným tovarom a palivami. Okrem toho je tu veľkoobchodné oddelenie, ktoré obsluhuje jedálne a stravovanie, ako aj bitúnok, ktorý primárne zabíja jahňatá. Spoločnosť je jednou z najväčších v Grónsku s cca. 1000 zamestnancov.