Skip to main content

Prevádzku skladu bolo potrebné prevádzkovať efektívnejšie a s optimálnym využitím skladovacej capacity.

Zákazník: Medz Europe
Miesto: Amersfoort, Holandsko
Produkt/služba dodaná: Paletový regál Shuttle

Medz EuropeSpoločnosť Medz Europe so sídlom v Holandsku je distribútorom jednorázového zdravotníckeho materiálu. Covid-19 spôsobil obrovský nárast dopytu po rôznych osobných ochranných pracovných prostriedkoch, ako sú jednorazové rukavice a odevy, ktoré Medz Europe dodáva.

Požiadavka

Prevádzku skladu bolo potrebné prevádzkovať efektívnejšie a s optimálnym využitím skladovacej capacity.

Naše riešenie

Riešením, ktoré tím spoločnosti Dexion odporučil a nainštaloval, bol náš paletový regál s kyvadlovým systémom presunu paliet.

Sklad bol zariadený s paletovými regálmi, ale odstránením vonkajších dvoch radov týchto regálov a ich nahradením paletovými kyvadlovými regálmi sme okamžite zvýšili úložnú kapacitu.

Najskôr sme demontovali paletové regály, ktoré boli pri stene, a nainštalovali sme paletový kyvadlový systém. Teraz sú vytvorené dlhé kanály (10 a 12 paliet hlboko) a paleta môže cez kanály prechádzať kyvadlovým spôsobom (paletový vozík poháňaný batériami)

Výsledok

Pomocou vysokozdvižného vozíka sa dá vozík umiestniť do požadovanej polohy a ovládať diaľkovým ovládaním. Vozík vyvezie požadovanú paletu a táto paleta sa potom presunie vysokozdvižným vozíkom. To znamená, že vysokozdvižný vozík nemusí jazdiť medzi regálmi, čo znižuje riziko ich poškodenia.

Medz EuropeNainštalovali sme aj dve sekcie konvenčných paletových regálov v čele tohto systému.

Paletový regál Shuttle je vybavený pomôckou na zastavenie, aby vodič vysokozdvižného vozíka videl, do akej výšky je potrebné palety ukladať. Stĺpiky sú vybavené chráničmi a zarážkami kolies pre vysokozdvižné vozíky namontovanými na podlahe.

Na jednej strane ma regálový kyvadlový systém 20 kanálov s hĺbkou 12 paliet a výškou 3 palety - spolu 720 miest na palety

Na druhej strane je 18 kanálov s hĺbkou 10 paliet a výškou 3 palety v jednom kanáli a jeden kanál s hĺbkou 8 paliet a výškou 3 paliet (umožňujúci prístup k núdzovému východu), čo poskytuje ďalších 564 paletových miest.

"Vybrali sme si Dexion, pretože kontakt bol hneď od začiatku príjemný. Dexion premýšľa prakticky, bez starostí a presne pochopí, čo potrebujeme, a je vynikajúci v komunikácii. Počas inštalácie dochádzalo k rýchlemu pochopeniu našich otázok,“ uviedol Paul Schmits, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Medz Europe.

O zákazníkovi

Medz Europe je rodinný podnik, ktorý je dovozcom / veľkoobchodom s lekárskym spotrebným materiálom, farmaceutickými výrobkami a drogistickým tovarom. Dodáva známe značky a tiež má vlastný sortiment jednorazových rukavíc a odevov pod značkami AllWear, AltairMed, Eurogloves a Merbach, ako aj súkromné značky.