Skip to main content

Constructor umožní spoločnosti Meneta vyrábať ergonomicky a efektívne.

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Meneta
Miesto: Odense/Dánsko
Použité produkty/služby: Vyťahovacie jednotky. Paletové regály

Požiadavky zákazníka

Meneta, Denmark

Spoločnosť Meneta je subdodávateľom pre automobilový priemysel.

Bola založená v Dánsku v roku 1953 a je jednou z mála svetových spoločností, ktorá sa špecializuje na výrobu originálneho vybavenia pre brzdové systémy. Meneta je takisto odborníkom na výrobu zadných platní a podložiek, ktoré eliminujú vibrácie a hluk. Nedávno do svojho portfólia pridala nové automobilové komponenty a príslušenstvo.

Meneta nedávno preskúmala spôsob svojho skladovania a manipulácie s ťažkými nástrojmi. Zistila, že regály, ktoré mala pre tieto nástroje k dispozícii, mali veľmi ďaleko k optimálnemu riešeniu. Nástroje v nich boli uložené príliš vysoko na to, aby s nimi zamestnanci mohli bez problémov pracovať. To bolo pre spoločnosť, ktorá kladie veľký dôraz na efektivitu produkcie a zdravie a bezpečnosť na pracovisku, neprijateľné.

Vybrala si preto Constructor, aby našli spôsob, ako skladovanie vylepšiť.

Riešenie od Constructor

Tím Constructor strávil nejaký čas so zamestnancami, aby lepšie porozumel existujúcemu procesu. Všimli si, že výroba si vyžadovala približne 80 zmien nástrojov za týždeň. Tieto nástroje sú ťažké a nevhodné na zdvíhanie pomocou žeriavu, čo znamená, že musia byť vytlačené z regálov a vzápätí umiestnené na vozík na náradie.

Výsledkom tohto prieskumu bolo, že Constructor pre Menetu navrhol riešenie na mieru - špeciálnu vyťahovaciu jednotku, ktorá bola navrhnutá bez okrajov. Tento dizajn umožnil vytiahnutie jednotky a jej umiestnenie pozdĺž vozíka na náradie vo výške zodpovedajúcej výške vozíka. 

Meneta, Denmark

Nástroj potom mohol byť z vyťahovacej jednotky na vozík ľahko zatlačený/vytiahnutý. Jednotka potom mohla byť vrátená naspäť do regálu, zatiaľ čo nástroj sa pomocou vozíka prepravil k výrobnej linke. Celkovo bolo nainštalovaných 40 vyťahovacích jednotiek do regálov s rozmermi 10 500 mm x 1 200 mm. Toto nové regálové riešenie dosiahlo lepšiu ergonómiu v manipulačnom procese a uvoľnilo priestor pre novú výrobnú linku.

Výsledok

"Dosiahli sme zvýšenú funkčnosť a naši zamestnanci sú s riešením veľmi spokojní. Riešenie značne uľahčilo manipuláciu s nástrojmi. Taktiež je teraz jednoduchšie nástroje nájsť, čo znamená, že sme schopní optimalizovať časy vo výrobe, čo vedie k zvýšenej produktivite a efektivite. " - Søren Jørgensen, Projektový manažér, Meneta

O spoločnosti Meneta

Spoločnosť Meneta so sídlom v Odense je globálna organizácia s približne 2 000 zamestnancami. Vlastní výrobné závody a skúšobné zariadenia v Dánsku, USA, Nemecku, Číne a Indii a pomáha zákazníkom vo viac ako 75 krajinách sveta. www.meneta.com