Skip to main content

P&G poverí Dexion vybavením obrovskej novej továrne Pampers

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: P&G
Miesto: Gyöngyös/Maďarsko
Použité produkty/služby: Kombinácia vjazdových a štandardných paletových regálov P90 a policových regálov HI280, všetky s posúdením seizmického vplyvu, dokopy viac ako 11 000 paletových miest.

Požiadavky zákazníka

p&g hu

Pampers je popredným výrobcom jednorazových plienok a zároveň je najväčšou svetovou značkou, spadajúcou pod spoločnosť P&G. Aby udržali krok s rastúcim dopytom, P&G sa rozhodli v maďarskom Gyöngyösi postaviť novú továreň s rozlohou 240 000 m², ktorá by mala za úlohu zabezpečiť zásobovanie krajín po celej východnej Európe.

Ako veľká medzinárodná spoločnosť pôsobiaca v 70 krajinách, P&G presne vie, čo od svojich dodávateľov potrebuje. Vyvinuli veľmi dôkladný proces výberového konania, aby sa uistili, že vždy vyberú tú správnu ponuku.

p&g hu

Pre túto veľkú maďarskú zákazku mala spoločnosť P&G dve veľmi špecifické požiadavky. Dodávateľ musel byť oboznámený s prísnymi bezpečnostnými normami spoločnosti, pokiaľ ide o regály.

Tieto normy často prevyšovali požiadavky vyžadované regionálnymi bezpečnostnými predpismi. Dodávateľ musel v projekte takisto zohľadniť posúdenie seizmického vplyvu, keďže jeho zadanie špecifikovalo, že inštalácia musí byť schopná vydržať zemetrasenie o veľkosti 8 stupňov Richterovej stupnice.

P&G zostavila zoznam šiestich dodávateľov, ktorí boli s pomocou nezávislého poradcu v priebehu výberového konania zúžený na tri. Dexion sa nakoniec potvrdil ako jasný víťaz. 

Levente Boker, projektový manažér P&G vyhlásil: "Vynaložili sme veľké úsilie pri výbere spoločnosti Dexion ako nášho partnera. Sú flexibilní a poskytli nám testovacie údaje za viac ako šesť mesiacov, čo pre nás bolo neoceniteľné. "

Riešenie od Dexion

p&g hu

Dexion už v minulosti dodával skladovacie riešenia pre P&G v iných krajinách, takže sa mohli okamžite pustiť do práce.

Prvá vec, ktorú urobili, bolo vymenovanie špeciálného projektového manažéra, ktorý by dohliadal na tento rozsiahly a komplexný projekt a úzko by spolupracoval s P&G vo všetkých fázach návrhu, dodania a inštalácie.

Medzi špecifické požiadavky projektu patrili:

  • Návrh a výroba ochrán stojok na mieru, určených na navedenie paliet, zlepšenie procesu nakladania a zvýšenie bezpečnosti. Stojky aj rámy boli zosilnené, aby bol systém schopný odolať zemetraseniu.
  • Neustále monitorovanie váhy regálov a porovnávanie údajov s produktmi konkurencie a inými veľkými projektmi spoločnosti Dexion, aby sa zabezpečilo, že navrhované riešenie bude spĺňať požiadavky P&G.
  • Zabezpečenie dvoch montážnych tímov - jedného zameraného na technické parametre a druhého zameraného na bezpečnosť a inštaláciu.

p&g hu

Výsledok

Projekt bol dokončený podľa plánu a v rámci stanoveného rozpočtu.

Po úspešnej inštalácii tohto rozsiahleho a komplikovaného projektu, obsahujúceho 450 ton regálov, schopných odolať zemetraseniu, bol projektový manažér Levente Boker z výsledku nadšený: "Počas veľmi rýchlej realizácie tohto projektu sa spoločnosť Dexion ukázala ako vysoko profesionálny a spoľahlivý dodávateľ . "

O spoločnosti P&G

P&G bola založená v roku 1837 v Cincinnati, USA. Je jedným z najväčších svetových výrobcov. Prostredníctvom širokého portfólia dôveryhodných značiek dodáva produkty pre takmer 5 miliárd ľudí po celom svete.