Skip to main content

Dexion vyrieši uskladňovanie pneumatík pre Pneu Vanhamme

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Pneu Vanhamme
Miesto: Waterloo/Belgicko
Použité produkty/služby: Vertikálne skladovanie pneumatík. Policové regály s dlhým rozponom.

Požiadavky zákazníka

Pneu Vanhamme je rodinný podnik, ktorý je hrdý na to, že je iný ako konkurencia. Nielenže nevyzerá ako obchod s pneumatikami, ale ani tak nesmrdí.

Karyn Vanhamme, ktorá je od roku 1989 zodpovedná za prevádzku podniku, sa snaží zabezpečiť, aby zákazníci v ich obchodných priestoroch nášli pokojnú atmosféru, ktorú si väčšina ľudí s týmto druhom podnikania veľmi nespája.

pneu vanhamme be

Spoločnosť potrebovala výrazne zvýšiť svoju skladovaciu kapacitu, keďže väčšina zákazníkov má vo zvyku využívať dve sady pneumatík.

Napriek tomu, že v Belgicku neexistuje zákon, prikazujúci povinné používanie zimných pneumatík, v susedných krajinách je čoraz bežnejší. Keďže väčšina ľudí nemá priestor alebo nechce uskladňovať náhradné sady doma, túto službu im ponúka veľa pneuservisov.

Pneu Vanhamme mali dostatok priestoru, ale potrebovali nájsť systém, ktorý by tento priestor využil čo najlepšie a maximalizoval skladovaciu kapacitu.

Riešenie od Dexion

pneu vanhamme be

Po preskúmaní priestoru, ktorý bol k dispozícií, tím Dexion rýchlo usúdil, že ideálnym riešením by bola viacúrovňová plošina. Klient súhlasil a projekt sa realizoval v dvoch fázach.

  • Fáza 1 bola inštalácia viacúrovňovej plošiny s rozlohou 173 m², vybavenej 2 061 metrami regálov s dlhým rozponom a 504 metrami paletových regálov P90. To poskytlo skladovaciu kapacitu pre približne 12 000 pneumatík.
  • Fáza 2 zahŕňala inštaláciu ďalších 2 347 metrov regálov s dlhým rozponom, ktoré zväčšili kapacitu o približne ďalších 11 550 pneumatík.

Výsledok

Dexion dokázal vytvoriť riešenie, ktoré poskytlo skladovaciu kapacitu pre viac ako 23 550 pneumatík. Rozhodli sme sa pre nich preto, lebo ponúkli dobrú základnú cenu, rýchle doručenie a inštaláciu a vynikajúci popredajný servis.

O spoločnosti Pneu Vanhamme

Spoločnosť bola založená Constantom Vanhammom a dnes ju riadi jeho dcéra Karyn, spolu s jej dvoma dcérami a zaťom. Firma zamestnáva viac ako 20 zamestnancov.