Skip to main content

Constructor udržiava autosúčiastky Nissan v pohybe pre spoločnosť DB Schenker

Schenker Logistics / Nissan, Švédsko

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Schenker Logistics/Nissan
Miesto: Göteborg/Švédsko
Použité produkty/služby: Viacúrovňový policový regál HI280. Paletový regál P90

Požiadavky zákazníka

Schenker Logistics je externým partnerom spoločnosti Nissan pre logistiku a skladovanie vo Švédsku.

nissan se

Je to jedna z najspoľahlivejších logistických spoločností na svete a to je jeden z dôvodov, prečo Nissan používa ich sklad v Göteborgu ako svoj centrálny obchod pre autosúčiastky.

Autosúčiastky môžu mať všetky možné tvary a veľkosti a ich priemerná doba uskladnenia sa značne líši.

Aby bolo možné zabezpečiť čo najefektívnejšie riešenie pre každý z produktov Nissanu, spoločnosť Schenker Logistics požiadala Constructor, aby poskytol riešenie na mieru pre úložné systémy v sklade.

Riešenie od Constructoru

Constructor vykonal dôkladnú analýzu všetkých uskladnených produktov a spolu s klientom dospeli k záveru, že sklad by mal byť rozdelený do štyroch zón:

nissan se

  • Zóna 1: Výškový regál, kde budú uložené objemné produkty, ako sú dvere, nárazníky a okná.
  • Zóny 2 a 3: Zóna s medziposchodím, určená pre tovar s krátkou priemernou dobou uskladnenia na spodnej úrovni a tovar s dlhšou dobou uskladnenia na vrchnej úrovni.
  • Zóna 4: Určená pre nadrozmerné a malé produkty.

Po zadefinovaní primárneho účelu každej zóny boli určené výrobky Constructor najvhodnejšie pre montáž. Tie zahŕňali:

  • Zóna 1 – Inštalácia paletových regálov P90 do výšky 8,5 m, dodaná s mnohými unikátnymi riešeniami vrátane políc zo sieťoviny (funkcia požiarnej ochrany) a rôznych typov vertikálnych deličov.
  • Zóny 2 a 3 – Zóna s medziposchodím, ktorá má rozlohu 400 m² a nosnosť 500 kg/m². Bola vybavená policami HI280 a veľkým množstvom plastových zásobníkov na uloženie viac ako 17 000 rôznych predmetov.
  • Zóna 4 – Policový systém HI280 s hĺbkou 1000 mm.

Výsledok

Constructor nielenže poskytuje potrebné produkty, ale taktiež know-how na vytvorenie špeciálnych úložných riešení, nevyhnutných pre uloženie tisícov malých a veľkých predmetov, ktoré sú potrebné v každej autodielni. Rôzne úrovne ukladňovania a zónovanie skutočne pomohli zlepšiť efektivitu a maximalizovať využitie dostupného priestoru.

nissan se

O spoločnosti DB Schenker Logistics 

DB Schenker Logistics je súčasťou globálnej skupiny DB Schenker Group. Spoločnosť poskytuje pokročilé integrované logistické riešenia pre veľké množstvo švédskych a medzinárodných spoločností. Schenker Logistics disponuje logistickými centrami na mnohých strategicky umiestnených lokalitách vo Švédsku s celkovým skladovacím priestorom 130 000 m².