Skip to main content

Teccon si vyberie policové regály Dexion HI280 pre svojho klienta

Teccon/Automotive parts client, Spojené Kráľovstvo

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Teccon/klient zaoberajúci sa obchodom s autosúčiastkami
Miesto: Midlands/Spojené Kráľovstvo
Použité produkty/služby: Policové regály HI280

teccon ukPožiadavky zákazníka

Významná spoločnosť zaoberajúca sa obchodom s autosúčiastkami so sídlom v Midlands v Anglicku plánovala maximalizovať kapacitu vo svojom novom distribučnom centre s rozlohou 19 500 m2. Toto pôsobivé zariadenie muselo byť prispôsobené na uskladnenie autosúčiastok postačujúcich na 5 mesiacov predaja - celkovo viac ako 240 000 typov produktov.

Keďže táto spoločnosť poskytuje dodávkovú službu s lehotou 1 deň pre 140 predajcov áut, potrebovali, aby budova skladu zostala plne funkčná počas doby inštalácie úložných systémov. Aby našli dodávateľa schopného poskytnúť takéto skladovacie riešenie, zanalyzovali dostupné možnosti na trhu a zostavili zoznam možných dodávateľov vrátane spoločnosti Teccon.

Ako jeden z popredných distribútorov spoločnosti Dexion, Teccon bol jedným z hlavných kandidátov. Po rozsiahlych konzultáciach s klientom, ktoré zahŕňali odovzdanie cenovej ponuky a pôsobivých koncepcií dizajnu skladového priestoru, si klient zvolil Teccon na realizáciu tohto projektu. 

Dizajnové koncepcie Tecconu predstavili klientovi návrh dvojúrovňovej plošiny s policovými regálmi na skladovanie autosúčiastok s rozlohou približne 2000 m².

teccon uk

Riešenie od Dexionu

Prvou úlohou Tecconu bolo zabezpečiť, aby štruktúra bola schopná vydržat plánované zaťaženie viac ako 460 kN na m2 s rozponom viac ako 8 metrov. Toto zahŕňalo testovanie vzorky betónovej podlahovej dosky, ktoré odhalilo, že dvojúrovňová plošina by vyžadovala piling. Nasledujúce podrobné plány boli predložené na schválenie kvôli stavebným reguláciam.

Po spevnení podlahovej dosky sa ďalšími výzvami ukázali byť vybudovanie dvojúrovňovej plošiny cez 16 docking bay doors, inštalácia sprinklers, osvetlenia, protipožiarnych poplašných zariadení, pletivových deliacich stien a viac ako 320 pozinkovaných policových regálov Dexion HI280, pričom by prevádzka skladu zostala neprerušená.

Teccon tento problém vyriešil vykonaním všetkých inštalačných prác v čase od 22.00 do 06.00 hod., takže zostatok dní nebol každonočnými prácami negatívne ovplyvnený.

Napriek týmto prekážkam prebiehala inštalácia veľmi hladko a celý projekt, od počiatočnej objednávky až po jeho dokončenie, trval len 16 týždňov.

To bolo do značnej miery možné vďaka výberu produktov spoločnosti Teccon a vytvoreniu jasných komunikačných kanálov s rozhodovacími orgánmi, aby bolo možné identifikovať a rýchlo vyriešiť všetky vzniknuté problémy.

teccon uk

Výsledok

"Teccon je veľmi skúsená spoločnosť, inštaláciu projektu pre nás riadili veľmi efektívne a zároveň minimalizovali prerušenia prevádzky nášho skladu, čo sme pred začatím pokladali za hlavnú prekážku.

Boli sme veľmi spokojní so spôsobom, akým komunikovali so všetkými zainteresovanými stranami a sme radi, že stavba bola dokončená v dohodnutom časovom horizonte.

Teccon budeme v budúcnosti vysoko odporúčať. Majú veľmi pozitívny prístup k zákazníkom a množstvo skúseností potrebných na realizáciu takéhoto projektu"

- Senior manažér pre logistiku klientskej spoločnosti Tecconu

O spoločnosti Teccon

Teccon je distribútorom spoločnosti Dexion a popredným dodávateľom a inštalátorom skladovacích riešení. Má výbornú reputáciu pre svoje technické inovácie a prvotriedny zákaznícky servis už od roku 1985. V spolupráci s Dexionom ponúka paletové a policové regály, regály s dlhým rozponom, viacúrovňové plošiny, oceľové deliace steny a storage carousels. www.tecconsales.co.uk