Skip to main content

Twentepoort Group zjednoduší svoje operácie vďaka kombinovanému riešeniu od Dexionu

Twentepoort Group, Holandsko

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Twentepoort Group
Miesto: Weirdon/ Holandsko
Použité produkty/služby: Paletové regály. Vjazdové regály. Viacúrovňové plošiny.

Požiadavky zákazníka

Twentepoort, Netherlands

Spoločnosť Twentepoort Logistics operovala v Holandsku prostredníctvom viacerých lokalít.

Avšak táto štruktúra viedla k pomalšej logistickej sieti, ako si spoločnosť predstavovala. Preto sa rozhodli zjednodušiť a centralizovať svoje operácie vybudovaním vysoko efektívneho centrálneho zariadenia s rozlohou 30 000 m2.

Vďaka kombinácií predchádzajúcich skúseností so spoluprácou s Dexionom, ich osvedčeného sortimentu produktov, a znalostí a entuziazmu ich kontaktnej osoby si spoločnosť Twentepoort vybrala Dexion na dodávku a inštaláciu skladovacích systémov, ktoré boli potrebné na takýto veľký a významný projekt.

Riešenie od Dexionu

Tím Dexionu vyhodnotil logistické požiadavky Twentepoortu. Museli brať do úvahy skutočnosť, že poskytujú tak špecializovanú dopravu chladených produktov, ako aj klasického tovaru na paletách. Navrhované riešenie, ktoré bolo prijaté, bolo kombináciou rôznych typov skladovania. Tie zahŕňali:

  • Pozinkované regály, ktoré nielen vyhovovali projektu skladu, ale taktiež ponúkli najlepší možný pomer ceny a kvality. 
  • Vjazdové regály na uskladňovanie drevených prepravných krabíc pre leteckú dopravu. Pretože všetky majú rovnaké rozmery a zároveň nemajú dátum spotreby, znamená to, že tieto krabice môžu byť ľahko uskladnené v tomto type regálov.
  • Viacúrovňové plošiny, poskytujúce zvýšenú skladovaciu kapacitu.

Akonáhle bol nový sklad dokončený, boli existujúce regály a plošiny rozšírené a vďaka starostlivému plánovaniu je umožnené aj prípadné ďalšie rozšírenie do budúcnosti.

Výsledok

Twentepoort, Netherlands

"Počas celého procesu sme boli veľmi spokojní s kvalitou inštalácie a schopnosťou kombinovať produkty a systémy s cieľom zvýšiť ich funkčnosť. Proaktívny prístup Dexionu pri navrhovaní a inštalovaní nových skladovacích riešení bol pre nás neoceniteľný. " - Martin Noeverman, Výkonný riaditeľ Twentepoort Group 

O spoločnosti Twentepoort

Twentepoort Group pozostáva z troch dcérskych spoločností:

  • Twentepoort Logistics sa špecializuje na každodennú dopravu tovaru do východnej Európy a strednej Ázie. Okrem pravidelnej cestnej prepravy tovaru na paletách poskytujú aj špecializovanú dopravu chladených produktov.
  • Spoločnosť Twentrex sa špecializuje na dodávky naliehavých zásielok po celej Európe.
  • TwenPack bol špeciálne vytvorený na uspokojenie rastúceho dopytu po automatizácii v obchodných logistických službách pre malo- aj veľkoobchodné reťazce.

www.twentepoort-logistiek.nl