Skip to main content

Volkswagen si vyberie Constructor pre spoluprácu na sklade náhradných dielov

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Volkswagen (VW)
Miesto: Nykvarn/Švédsko
Použité produkty/služby: Policové regály HI280. Paletové regály P90. Konzolové regály. Viacúrovňové plošiny.

Požiadavky zákazníka

Spoločnosť Volkswagen Parts Logistics dodáva náhradné diely pre všetky značky automobilov skupiny Volkswagen, medzi ktoré patria VW, Audi, Seat, Porsche a Škoda.

volkswagen, se

Kvôli rastúcim trhom v Pobaltí a Škandinávií sa Volkswagen Parts Logistics rozhodli vytvoriť nový centrálny sklad, schopný uskladniť 100 000 náhradných dielov, ktorými spoločnosť v súčasnosti disponuje.

Tento sklad bol postavený vo švédskej obci Nykvarn  a mal rozlohu 37 500 m². Zostávalo ho už len vybaviť skladovacími riešeniami.

Volkswagen Parts Logistics si vybrali Constructor, aby sklad vybavil čo najefektívnejšie.

Riešenie od Constructor:

volkswagen, se

Značky skupiny VW majú svoju vlastnú odlišnú identitu, takže sklad sa tomu musel prispôsobiť.

Každé oddelenie bolo vybavené vlastným skladovacím systémom založeným na značke, veľkosti balenia produktov a ich priemernej skladovacej doby. Úložné systémy pozostávali z paletových regálov, regálov s úzkymi uličkami, policových regálov a konzolových systémov.

Poskytovali nasledujúce možnosti:

  • Viacúrovňová plošina: rozloha 2 500 m²
  • Paletové regály P90: 12 300 paletových miest
  • Policové regály HI280: 44 650 políc
  • Konzolové regály GT90: určené na skladovanie dlhého tovaru

Výsledok

volkswagen, se

S viac ako 100 000 typmi položiek, ktoré museli byť ľahko dostupné, mal pred sebou Constructor náročnú úlohu. Napriek tomu bol schopný poskytnúť riešenie, ktoré čo najefektívnejšie využilo priestor budovy s minimálnymi nákladmi.

O spoločnosti Volkswagen Parts Logistics

Volkswagen Parts Logistics Sverige AB je dcérskou spoločnosťou Volkswagen Group Sverige AB. Poskytuje distribúciu a logistické služby pre náhradné diely Volkswagen, Škoda, Audi, SEAT, Volkswagen Commercial a Porsche Original Parts & Accessories na škandinávskom a pobaltskom trhu. Sklad zamestnáva približne 135 ľudí.