Skip to main content

Constructor poskytne rýchle, ergonomické a energeticky efektívne riešenie pre Volvo

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Volvo
Miesto: Göteborg /Švédsko
Použité produkty/služby: Spádové regály pre štíhlu výrovu a vychystávanie. Štandardné paletové regály.

Požiadavky zákazníka

Továreň Volvo v Göteborgu kladie veľký dôraz na efektivitu výroby, aby neustále zlepšovala všetky štádiá životného cyklu produktov v sklade. Pre automobilových výrobcov sú časové intervaly dodania produktov na montážnu linku rozhodujúce.

Volvo, Sweden

Spoločnosť Volvo chcela vytvoriť systém, ktorý by efektivitu svojich montážnych liniek podstatne zvýšil. Od dodávateľa tohto riešenia vyžadovali rýchlu implementáciu a flexibilitu, ktorá bola potrebná kvôli širokej škále vyrábaných automobilov v továrni.

Spoločnosť Volvo uznala, že potrebuje dodávateľa, ktorého výrobky a vedomosti by vyhovovali ich systému výroby, snažiacemu sa o minimalizáciu odpadu . Preto sa rozhodli, že o poskytnutie riešenia požiadajú Constructor.

Riešenie od Constructor

Spádové regály Constructor sa ukázali byť ideálnou voľbou. Je to systém, ktorý sa stáva dôležitou súčasťou dodávania komponentov na montážne linky a dopravníkové pásy.

Regálové jednotky s valčekovými dráhami sú prispôsobené na používanie pri montážnych linkách, čo umožňuje efektívne vychystávanie a vykladanie tovaru. 

Tieto regály sú vyrábané so spádovými valčekovými dráhami. Keďže energiu pre pohyb tovaru poskytuje gravitácia, jedná sa o rýchle, ergonomické a energeticky efektívne riešenie pre optimálnu prezentáciu tovaru na vychystávacej strane. Inštalácia  regálov pre Volvo bola rozsiahla.

Zahŕňala 80 vychystávacích staníc, každú so štyrmi úrovňami a 50 ks valčekových dráh. Celkom 5 660 paletových miest znamenalo, že na každej vychystávacej stanici bolo možné uskladniť a manipulovať s 1 700 predmetmi.

volvo sweden

Výsledok

Táto nová koncepcia vychystávacích staníc sa stala dôležitou súčasťou montáže automobilov v závode Volvo vďaka skráteným frekvenciám vychystávania a skráteným pracovným zmenám.

Dynamické riešenie skladovania výrazne zvýšilo rýchlosť, kvalitu a internú logistiku výrobného oddelenia.

O spoločnosti Volvo

Skupina Volvo je švédska nadnárodná výrobná spoločnosť so sídlom v Göteborgu. Jej hlavnou činnosťou je výroba, distribúcia a predaj osobných a nákladných automobilov, autobusov a stavebných zariadení.