Skip to main content

Wipro si pre svoje operácie vyberie automatický zakladač TORNADO od Dexionu

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Wipro
Krajina: Rumunsko
Použité produkty/služby: TORNADO – automatický zakladač

Požiadavky zákazníka

Ako celosvetovo uznávaná spoločnosť  v oblasti informačných technológií, poradenstva a outsourcingu sa od Wipro často očakáva, že bude prichádzať s inovatívnymi riešeniami. Ich klienti spadajú do mnohých odvetví a majú širokú škálu potrieb.

Jeden z ich nedávnych projektov zahŕňal hľadanie spôsobu ukladania gumových tesnení v bezprašnom prostredí. Zároveň museli byť uskladnené tak, aby boli v prípade potreby okamžite k dispozícií.

Spoločnosť Wipro hľadala vynaliezavé, vysoko automatizované riešenie, ktoré by zlepšilo spôsob skladovania a vychystávania tovaru v ich rumunskom sklade. Po zvážení všetkých dostupných alternatív si Wipro pre spoluprácu na tomto projekte vybrali Dexion.

Wipro Romania

Riešenie od Dexionu

Kvôli spôsobu skladovania a vychystávania tovaru First in First out (FIFO) a širokej škále tesnení na sklade bol pre ne potrebný vysoko kvalitný skladovací priestor, ktorý by ich ochránil pred prachom.

Doporučenou voľbou sa ukázal byť automatický zakladač TORNADO. Tento stroj, jeden z prvých svojho druhu v Rumunsku, bol špeciálne navrhnutý tak, aby ušetril čo najviac miesta v sklade spoločnosti Wipro a taktiež aby bol schopný poskytnúť rýchle vyzdvihnutie skladovaného tovaru s laserovou presnosťou.

Skladovacie riešenie bolo integrované so softvérovým systémom Wipro, aby sa zabezpečilo bezproblémové zosúladenie s logistickými procesmi spoločnosti. Tým bolo zabezpečené, že spôsob skladovania FIFO bude vďaka systému TORNADO automatizovaný.

Systém dokonale spĺňal požiadavky na úsporu miesta, bezpečné skladovanie, rýchly prístup, automatizovanie FIFO a automaticky aktualizované informácie o veľkosti dostupných zásob.

Výsledok

Wipro Romania

"Sme radi, že sme o pomoc s naším skladovacím priestorom požiadali odborníkov spoločnosti Dexion. Ich inovatívny dizajn a odborné znalosti si nás rýchlo získali, takže sme sa v našom sklade rozhodli pre inštaláciu systému Tornado. To výrazne vylepšilo rýchlosť a presnosť vychystávania nášho tovaru, čo nám umožnilo lepšie využiť skladové priestory. Tornado je skvelý kus inžinierskej práce a sme veľmi spokojní s jeho výkonom. Dexion nám zaručil, že systém bol nainštalovaný tak, aby čo najlepšie vyhovoval našim špecifickým požiadavkám. " - Iulian Dragan, Zástupca Wipro zodpovedný za projekt.

O spoločnosti Wipro

Spoločnosť Wipro Ltd (NYSE: WIT) je globálna spoločnosť poskytujúca poradenské a outsourcingové služby v oblasti informačných technológií s viac ako 170 000 zamestnancami, ktorí slúžia klientom vo viac ako 175 mestách na 6 kontinentoch. Spoločnosť rozšírila svoje pôsobenie do východnej Európy takmer pred desiatimi rokmi.

V súčasnosti má jej pobočka v Rumunsku viac ako 600 zamestnancov, ktorí majú na starosti viac ako 20 východoeurópskych zákazníkov. Zákazníci rumunskej pobočky zahŕňajú okrem iného maloobchodné reťazce, spoločnosti pôsobiace v oblasti zdravotnej starostlivosti, výrobe a telekomunikačnom priemysle.