Skip to main content

Najlepšie riešenie automatického stohovania paliet na svete - teraz dostupné na Slovensku prostredníctvom spoločnosti Dexion

PalomatV snahe podporovať svojich klientov komplexnými riešeniami skladovania vyberá spoločnosť Dexion iba špičkové riešenia, najefektívnejšie a najkvalitnejšie systémy na trhoch v kombinácii s interne vyrábaným sortimentom regálov.

Palomat je popredný svetový výrobca stohovacích zásobníkov na palety / automatov na palety

PALOMAT

Výroba sídli v dánskom Mors a využíva len tých najlepších dodávateľov komponentov - Siemens, Sick, SMC a Linak a každý stohovač paliet / zásobník paliet opúšťa továreň až po testovaní a vykonaní prísnych testov pre zabezpečenie kvality.

Prvý PALOMAT® bol vyvinutý v roku 1992, pretože jeden z majiteľov sám trpel problémami s chrbticou. To vyvolalo potrebu stroja na manipuláciu s paletami na úrovni podlahy. Takto by sa zamestnanci mohli vyhnúť ručnej manipulácii s paletami a zdvíhaniu ťažkých predmetov. Odvtedy bolo vyvinutých niekoľko základných modelov s cieľom zefektívniť a vylepšiť pracovné prostredie na pracoviskách po celom svete.

Na vrchole efektivity výroby, baliacich jednotiek, skladov a zlepšovania pracovného prostredia PALOMAT® vyvíja a vyrába stohovacie stroje / zásobníky paliet, ktoré vytvárajú poriadok a efektivitu v pracovných prostrediach, kde sa s paletami manipuluje. Výroba je založená na “štíhlom” princípe, ktorý pomáha udržiavať vysokú kvalitu.

PALOMAT

PALOMAT® je známy originálnymi inováciami v pracovnom prostredí - ako zásobníky paliet Stand Alone na stohovanie a vykladanie paliet na úrovni podlahy, tak aj PALOMAT® Inline pre integráciu do automatických systémov a výrobných liniek. Celosvetovo bolo dodaných viac ako 12 000 kusov PALOMAT, z ktorých 1000 bolo účelovo vyrobených na základe konkrétnych požiadaviek zákazníka.

Naši kolegovia z Dexion Slovensko videli ďalšiu výhodu, ktorú tento systém prináša svojim zákazníkom, a tak nadviazali partnerstvo pre oficiálnu distribúciu PALOMAT.

"Po roku plodnej spolupráce, ktorá ukazuje stroje špičkovej kvality a veľmi nápomocný tím podpory PALOMAT®, sme rozšírili naše partnerstvo do ďalších krajín a teraz môžeme hrdo dodávať tento sortiment našim zákazníkom na Slovensku,“ uviedla Viera Petríková, národný manažér predaja spoločnosti Dexion Slovensko.

Efektívny a bezpečný tok paliet bez fyzického zaťaženia zamestnancov. Ideálne pre spoločnosti, ktoré potrebujú manipuláciu s prázdnymi paletami na úrovni podlahy. PALOMAT® má maximálnu kapacitu až 25 paliet. Pomocou jednoduchého paletovacieho vozíka sa palety ukladajú do výdajného stojana, kde sa potom efektívne a automaticky stohujú. Užívateľsky prívetivý dotykový panel na bočnej strane slúži na prístup k rôznym funkciam.

Automatizácia je jedným z kľúčových slov na zvýšenie efektívnosti

PALOMATZásobník paliet PALOMAT® automatizuje manipuláciu s paletami, zvyšuje efektivitu pri stohovaní a vykladaní paliet a chráni zamestnancov pred nevhodnou prácou pri ručnom zdvíhaní ťažkých paliet.

PALOMAT® sa môže stať prirodzenou súčasťou pracovného toku, napr. vo výrobe, v sklade, v oddelení balenia alebo v obchodoch - skrátka akékoľvek miesto v obchodnej prevádzke s potrebou stohovania a vykladania prázdnych paliet na úrovni podlahy.

„Zelené“ a ekologické investície si čoraz viac získavajú pozornosť na celom svete. Pre mnohých je dnes prioritou znížiť a úplne vylúčiť rôzne typy environmentálnych dopadov.

Plne podporujeme toto „zelené“ hnutie. Preto je veľká časť nášho sortimentu napájaná 100% striedavým prúdom. Potrebujete iba štandardnú zásuvku na 230 V a môžete okamžite prejsť na efektívnejšiu a užívateľsky príjemnejšiu manipuláciu s paletami. Je to také jednoduché ako „plug and play“

PALOMAT

Výhody PALOMAT

  • Úspora miesta a poriadok na pracovisku
  • Optimalizovaný tok paliet
  • Výrazne menej pohybov vysokozdvižného vozíka
  • Znížené náklady na palety
  • Zvýšená účinnosť
  • Žiadna manuálna manipulácia s paletami
  • Menej absencie z dôvodu choroby
  • Skrátený čas strávený na manipuláciu s paletami
  • Menej poranení chrbta, zaseknuté prsty a nohy
  • Leaner - vyššia efektivita s menším počtom zdrojov
Súvisiace správy
Najnovšie správy