Skip to main content

Hospodárne rozšírenie skladu

Rovnako ako všetky dobré partnerstvá, aj každé rozšírenie skladu vyžaduje starostlivú koordináciu medzi dvoma priemyselnými partnermi; Zákazník a výrobca manipulačnej techniky pre materiál na zabezpečenie návratnosti investícií.

Warehouse Expansion - MOVOZačína to dobrým plánovaním. Na úvod by bolo rozumné predvídať, možno až do desiatich rokov, projekciu vášho rastu a ašpirácií. Či už sú priestory vo vlastníctve alebo v prenájme, teraz by bol vhodný čas na to, aby vedenie preskúmalo súčasné a navrhované ukazovateľe, ako sú Skladové jednotky, vychystávaacie parametre a spracované objednávky. Zvážte druhy tovaru, s ktorými manipulujete - sú to rýchlo sa meniaci alebo nízko obrátkový tovar typu C?

Ak je súčasná prevádzka zväčša manuálna, uvažujete o automatizácii? Ak áno, kedy je ambíciou prechod k automatizácii?

Ak uvažujete o rozšírení, je pravdepodobné, že váš inventár bude väčší. Budete vedieť, či váš starý spôsob práce už pravdepodobne nebude fungovať, ak sa vám nedarí dopĺňať tak rýchlo a presne, ako viete, že by ste mali. V takom prípade by mohol nastať čas zvážiť automatizáciu týchto procesov, aby sa predišlo budúcim chybám.

Warehouse Expansion - MachinesVaša prijímacia oblasť bude vždy väčšia a bude projímať viac zásob. Aby ste predišli spomaleniu, pravdepodobne budete chcieť prijímať, overovať a triediť svoje produkty čo najrýchlejšie. Dobré riešenie by opäť mohlo byť zavedenie automatizácie teraz alebo v budúcnosti. Na dosiahnutie tohto cieľa bude pravdepodobne potrebné upraviť alebo dokonca priekopať predchádzajúce procesy prijímania. V každom prípade by sa akákoľvek plánovaná investícia mala starostlivo zvážiť a mala by byť finančne odôvodnená.

Zamyslite sa nad vytvorením dobrého pracovného prostredia pre svojich zamestnancov. Samotné sústredenie sa iba na umiestnenie zásob môže viesť k úvahám, ako napríklad mať správne osvetlenie a vytvoriť cesty na vyberanie, ktoré uľahčia ich prácu a čo je dôležitejšie, bezpečnejšie.

Takže s kým budete partnerom, aby ste to všetko dosiahli? Vyberte si dobre zavedeného výrobcu úložného priemyslu, ktorý môže poskytnúť solídne výsledky o úspechu, portfólio kompatibilných produktových riešení a udržateľné a bezpečné riešenie služieb od kolísky po hrob; partner, ktorý dokáže vyvíjať budúce výrobky, ktoré sú overené budúcnosťou a ktoré sa môžu priebežne zapájať do vášho programu rozširovania

Warehouse Expansion - ConsultingDexion Analýza a poradenstvo

Takže kde začína špecifikácia? Spoločnosť Dexion neposkytuje iba všeobecné rady a pokyny týkajúce sa vašich požiadaviek na skladovanie; ideme ďalej, aby sme vám poskytli praktickú pomoc a radu s podrobnejšou analýzou vašich požiadaviek na skladovanie.

Naša vlastná interná analýza prevedie vaše potreby na skladovanie do správy o špecifikácii, ktorá vyhodnotí všetky oblasti vášho skladu vrátane:

 • Rozloženie a skladovacie zariadenia, ktoré potrebujete
 • Vaše miesta na uloženie materiálu
 • Optimálne procesy manipulácie s materiálom a rýchlosti vychystávania
 • Životné náklady systému
 • Stratégie rastu a trendy na trhu

Určíma vaše optimálne rozloženie, systém a tok procesov, aby sme zaistili neustálu optimalizáciu vášho skladu.

Dexion produkty sú navrhnuté tak, aby odolali náročným prostrediam. Tie sa nachádzajú práve v skladoch a distribučných centrách. Neustály pohyb tovaru, vysokozdvižných vozíkov a paliet si vyberá svoju daň na akomkoľvek skladovacom systéme. Môžeme vám tiež dodať niekoľko doplnkov, aby váš úložný systém aj zamestnanci boli v bezpečí.

Akonáhle je špecifikácia zadefinovaná, proces navrhovania a inštalácie vykonávajú kvalifikovaní technici a školení inštalatéri. Môžeme poskytnúť úplný následný servisný režim, ktorý zahŕňa kontrolu regálov, zdravie a bezpečnosť, servis a údržbu, spolu s kurzami a seminármi

Prípadová štúdia: Výrobca nealkoholických nápojov vo Veľkej Británii vylepšuje distribučné služby v rámci existujúceho skladu

Warehouse Expansion - Britvic, UK

Výrobca nealkoholických nápojov sa snažil zvýšiť produkciu a snažil sa zefektívniť svoju distribúciu 150 000 štvorcových stôp bez toho, aby rozšíril sklad. Známa značka vyrába nealkoholické nápoje a predaj závisí od letného počasia. Šarže musia byť plne sledovateľné; skladovanie je nepretržitý proces a distribúcia nákladným autom funguje 24/7. Výzvou bolo zvýšiť priepustnosť ponúknutím vylepšenej služby orientovanej na plnenie zákazníckej základne FMCG.

V priebehu 3 rokov sme úzko spolupracovali s našim zákazníkom a navrhli a nainštalovali sme kyvadlový systém na skladovanie paliet s kapacitou 15 000, aby sme zmodernizovali efektívnosť existujúcej prevádzky skladu od prijatia produktu po výstup.

Systém, pôvodne navrhnutý v poloautomatickom režime, bol navrhnutý tak, aby pojal až 300 pohybov paliet za hodinu, čo predstavuje nárast o 200% v porovnaní s ich existujúcim úložným systémom. Toto poskytlo podniku požadovanú úroveň rastu; s pôvodnou koncepciou navrhnutou pre automatizáciu v neskoršej fáze, aby sa realizovali ďalšie výhody v porovnaní s ambicióznymi cieľmi rastu. Podnik sa dokázal „rozšíriť“ na túto dodatočnú kapacitu tým, že neskôr pridal ďalšie kyvadlové dopravné prostriedky - ponúkol silnú návratnosť investícií pri počiatočnej investícii.

Za tri roky podnik prekročil všetky očakávania rastu a dosiahol strop pohybu palety pre „manuálnu“ prevádzku. To viedlo k druhej fáze inštalácie systému, ktorá zahŕňala automatizáciu systému; zvýšenie systému na 600 pohybov paliet za hodinu a udržanie priebežného plánu nárastu.

O nás

S obratom skupiny takmer 200 miliónov EUR v roku 2018 je Dexion súčasťou Gonvarri Material Handling, popredného paneurópskeho dodávateľa produktov a riešení pre skladovanie. Okrem toho skupina obchoduje v celej Európe pod značkami Constructor, Kasten a PSS.

Výrobky siahajú od inovatívnych technológií paletových regálov a policových systémov až po riešenia kancelárskych a archívnych skladov. Poskytujeme kompletný balík služieb vrátane poradenstva, plánovania a údržby, či už je požiadavka na vybavenie skladu alebo distribučného centra, alebo policové riešenia pre maloobchod, výrobu a automobilový priemysel.

Súvisiace správy
 • 14147
  17. 6. 2024

  Dexion: Úspešný príbeh inovácií a konania založeného na hodnotách

  Príbeh spoločnosti Dexion sa začal jednoduchou, no hlbokým presvedčením: pevný základ je základom vytrvalosti. Dnes je Dexion medzinárodne uznávanou značkou, ktorá sa používa v skladoch po celom svete. Tento vzostup však nebol poháňaný iba inovatívnym podnikateľským nápadom, bol postavený aj na silných hodnotách a nespochybniteľnej kvalite.
 • 14170
  9. 5. 2024

  Správa o udržateľnosti za skupinu 2023

  S potešením vám predstavujeme našu výročnú správu o udržateľnosti za rok 2023, ktorá dokumentuje rozsiahly pokrok a úspechy skupiny v oblasti trvalo udržateľného rozvoja. Správa zdôrazňuje náš trvalý záväzok k ochrane životného prostredia, sociálnej zodpovednosti a úspešnému podnikovému riadeniu.
 • 13960
  21. 3. 2024

  Koľko toho viete o našich regálových systémoch?

  Môže byť mätúce pochopiť rozdiely medzi paletovými regálmi a inými úložnými systémami a rozhodnúť sa, ktoré riešenie bude to najlepšie pre vašu firmu.
Najnovšie správy