Skip to main content

Jeden tým zvyšuje tržby skupiny Constructor Group

Silné vedenie, optimalizácia výrobných zariadení, medzinárodná expanzia a opätovné zameranie na služby zákazníkom zabezpečili skupine Constructor Group, špecialistom na skladové riešenia, mimoriadne výsledky.

frank pohlV roku 2016 vzrástli tržby divízie skladovania, ktorá pôsobí na trhoch v Európe pod značkami Constructor, Kasten, Dexion a PSS, o viac ako 11 %.  Tým narušila trhový trend, ktorý v posledných rokoch zvyčajne zaznamenal nízke úrovne rastu odvetvia, a posilnila novú stratégiu zavedenú Frankom Pohlom, generálnym riaditeľom skupiny Constructor Group, ktorý nastúpil do funkcie pred dvomi rokmi.

Spoločnosť odvtedy zaznamenala 20 % nárast tržieb v Nórsku, Fínsku a Holandsku, ako aj na vyspelom nemeckom a britskom trhu. Spoločnosť tiež zvýšila ziskovosť prostredníctvom reštrukturalizácie a prieskumu nových trhov. 

Jedným z príkladov je optimalizácia organizácie výrobného a dodávateľského reťazca skupiny.  Zahŕňa vývoj výrobnej a logistickej základne v Rusku s cieľom zabezpečiť budúcu expanziu, pretože spoločnosť Constructor je jediným západoeurópskym výrobcom skladovacieho vybavenia s miestnou výrobnou kapacitou.

Jeden tím: Plný záväzok.

Kľúčovým faktorom úspechu je obnovený dôraz na kolektívnu zodpovednosť prostredníctvom iniciatívy Jeden tím, ktorá sa vzťahuje na každého zamestnanca a dodávateľa.  Jeden tím je o harmonickej spolupráci bez ohľadu na funkciu alebo miesto, a to s cieľom poskytovať výnimočné služby zákazníkom.

S plnými knihami objednávok je Frank presvedčený o tom, že spoločnosť je vo vynikajúcej pozícii, aby odolala možným výzvam, ktoré sa objavia v budúcnosti.  

„Po rozšírení spolupráce s významnými spoločnosťami v priebehu minulého roka sa snažíme dosiahnuť ďalší rok zvyšovania rastu a hodnoty pre všetky zúčastnené strany – zákazníkov, akcionárov a zamestnancov.

Smerom do budúcnosti očakávame, že s pravdepodobnými politickými zmenami v Európe bude budúcnosť náročná. Naše skúsenosti znamenajú, že máme všetko preto, aby sme mohli aj naďalej dodávať vysokokvalitné produkty a služby.“

Súvisiace správy
 • 14147
  17. 6. 2024

  Dexion: Úspešný príbeh inovácií a konania založeného na hodnotách

  Príbeh spoločnosti Dexion sa začal jednoduchou, no hlbokým presvedčením: pevný základ je základom vytrvalosti. Dnes je Dexion medzinárodne uznávanou značkou, ktorá sa používa v skladoch po celom svete. Tento vzostup však nebol poháňaný iba inovatívnym podnikateľským nápadom, bol postavený aj na silných hodnotách a nespochybniteľnej kvalite.
 • 14170
  9. 5. 2024

  Správa o udržateľnosti za skupinu 2023

  S potešením vám predstavujeme našu výročnú správu o udržateľnosti za rok 2023, ktorá dokumentuje rozsiahly pokrok a úspechy skupiny v oblasti trvalo udržateľného rozvoja. Správa zdôrazňuje náš trvalý záväzok k ochrane životného prostredia, sociálnej zodpovednosti a úspešnému podnikovému riadeniu.
 • 13960
  21. 3. 2024

  Koľko toho viete o našich regálových systémoch?

  Môže byť mätúce pochopiť rozdiely medzi paletovými regálmi a inými úložnými systémami a rozhodnúť sa, ktoré riešenie bude to najlepšie pre vašu firmu.
Najnovšie správy