Skip to main content

Spoločnosť Altor odpredáva hlavnú časť skupiny Constructor Group spoločnosti Gonvarri Steel Services

Spoločnosť Altor podpísala 4. októbra dohodu o odpredaji spoločnosti Constructor Group, a to s výnimkou značky Bruynzeel, spoločnosti Gonvarri. 

Spoločnosť Constructor Group AS („Constructor Group") je jedným z najväčších poskytovateľov skladovacích riešení v Európe.

Skupina ponúka svoje produkty pod značkami Constructor, Constructor Logistics, Bruynzeel, Kasten, Dexion a PSS. Spoločnosť Altor Fund II („Altor") kúpila spoločnosť Constructor Group v roku 2007.

Spoločnosť Altor podpísala 4. októbra dohodu o odpredaji spoločnosti Constructor Group, a to s výnimkou značky Bruynzeel, spoločnosti Gonvarri. Spoločnosť Constructor Group sa stane súčasťou spoločnosti Gonvarri Steel Services, spoločnosti s 36 servisnými centrami na spracovanie ocele, ktorá pôsobí na globálnom trhu. Spoločnosť Gonvarri Steel Services mala v roku 2016 tržby vo výške 2 325 mil. eur a má sídlo v Madride, Španielsku.

„Pre spoločnosť Altor to bolo vzrušujúcich desať rokov spolupráce so spoločnosťou Constructor Group", hovorí Pål Stampe, partner v spoločnosti Altor Equity Partners a člen predstavenstva spoločnosti Constructor. „Prešli sme spolu dlhú cestu a v posledných rokoch sme zaznamenali veľmi pozitívny vývoj. Veríme, že spoločnosť Gonvarri je vynikajúci nový, oddaný a dlhodobý majiteľ."
„Sme radi, že v spoločnosti Gonvarri Steel Services privítame spoločnosť Constructor Group ", hovorí Josu Calvo, generálny riaditeľ spoločnosti Gonvarri. „Táto akvizícia je pre nás veľmi vhodná, ďalej rozširuje našu ponuku a tešíme sa na ďalší rast a rozvoj podnikania spoločnosti Constructor."
„Som presvedčený, že spoločnosť Gonvarri bude dobrým vlastníkom spoločnosti Constructor Group a tešíme sa na spoluprácu s ich manažmentom, aby sme ďalej rozvíjali podnikanie spoločnosti Constructor", hovorí Frank Pohl, generálny riaditeľ spoločnosti Constructor Group.

Transakcia podlieha obvyklým regulačným požiadavkám a schváleniam.

KONIEC

Poznámky pre redaktorov:

Informácie o spoločnosti Altor

Od svojho vzniku vzrástli celkové záväzky fondov spoločností Altor na 5,8 miliardy eur. Fondy investovali vyše 3,8 miliardy eur vo viac ako 40 spoločnostiach.

Investície sa uskutočnili do stredne veľkých severských spoločností, s cieľom vytvoriť hodnotu prostredníctvom rastových iniciatív a prevádzkových zlepšení. Medzi aktuálne a minulé investície patria spoločnosti Lindorff, Carnegie, Helly Hansen, Rossignol, Skandiabanken, Spectrum, EWOS a SATS ELIXIA. Viac informácií nájdete na lokalite visit www.altor.com.

V prípade záujmu o ďalšie informácie kontaktujte nasledujúce osoby:
Pål Stampe, partner v spoločnosti Altor Equity Partners +47 22 12 83 83
Tor Krusell, riaditeľ komunikácie v spoločnosti Altor Equity Partners +46 70 543 87 47

Informácie o spoločnosti Gonvarri Steel Services

Spoločnosť Gonvarri Steel Services (www.gonvarristeelservices.comje vedúcou spoločnosťou v oblasti servisných centier na spracovanie ocele s viac ako 4 300 zamestnancami, ktorá v roku 2016 dosiahla tržby viac ako 2 300 mil. eur.

Jej stratégia v oblasti transformácie ocele sa zakladá na vývoji produktov a služieb s vysokou pridanou hodnotou, ktorá umožňuje nadviazať užšie vzťahy s jej hlavnými klientmi prostredníctvom 36 závodov v sektore transformácie ocele pre automobilový priemysel, bezpečnosť na cestách, manipuláciu s materiálmi a solárnu energiu v 16 krajinách.

Informácie o spoločnosti Constructor Group

Spoločnosť Constructor Group AS (www.constructor-group.comje popredným celoeurópskym výrobcom a poskytovateľom vysokokvalitných skladovacích a archivačných riešení.

 • S obratom približne 237 miliónov eur, viac ako 1 100 zamestnancami a modernými výrobnými zariadeniami, ktoré sú strategicky umiestnené na kľúčových trhoch v Rusku, Rumunsku, Holandsku a Nemecku, je spoločnosť Constructor Group vedúcou silou v odvetví skladovania.
 • Skupina má silnú regionálnu prítomnosť v celej Európe, ako aj predajnú sieť po celom svete, vrátane Afriky, Ďalekého východu a Oceánie, Stredného východu, Severnej a Južnej Ameriky.

V prípade záujmu o ďalšie informácie kontaktujte nasledujúce osoby:
Kate Colclough, marketingová riaditeľka v spoločnosti Constructor Group AS, kate.colclough@constructor-group.co.uk

Súvisiace správy
 • 14147
  17. 6. 2024

  Dexion: Úspešný príbeh inovácií a konania založeného na hodnotách

  Príbeh spoločnosti Dexion sa začal jednoduchou, no hlbokým presvedčením: pevný základ je základom vytrvalosti. Dnes je Dexion medzinárodne uznávanou značkou, ktorá sa používa v skladoch po celom svete. Tento vzostup však nebol poháňaný iba inovatívnym podnikateľským nápadom, bol postavený aj na silných hodnotách a nespochybniteľnej kvalite.
 • 14170
  9. 5. 2024

  Správa o udržateľnosti za skupinu 2023

  S potešením vám predstavujeme našu výročnú správu o udržateľnosti za rok 2023, ktorá dokumentuje rozsiahly pokrok a úspechy skupiny v oblasti trvalo udržateľného rozvoja. Správa zdôrazňuje náš trvalý záväzok k ochrane životného prostredia, sociálnej zodpovednosti a úspešnému podnikovému riadeniu.
 • 13960
  21. 3. 2024

  Koľko toho viete o našich regálových systémoch?

  Môže byť mätúce pochopiť rozdiely medzi paletovými regálmi a inými úložnými systémami a rozhodnúť sa, ktoré riešenie bude to najlepšie pre vašu firmu.
Najnovšie správy