Skip to main content

Spoločnosť Altor odpredáva hlavnú časť skupiny Constructor Group spoločnosti Gonvarri Steel Services

Spoločnosť Altor podpísala 4. októbra dohodu o odpredaji spoločnosti Constructor Group, a to s výnimkou značky Bruynzeel, spoločnosti Gonvarri. 

Spoločnosť Constructor Group AS („Constructor Group") je jedným z najväčších poskytovateľov skladovacích riešení v Európe.

Skupina ponúka svoje produkty pod značkami Constructor, Constructor Logistics, Bruynzeel, Kasten, Dexion a PSS. Spoločnosť Altor Fund II („Altor") kúpila spoločnosť Constructor Group v roku 2007.

Spoločnosť Altor podpísala 4. októbra dohodu o odpredaji spoločnosti Constructor Group, a to s výnimkou značky Bruynzeel, spoločnosti Gonvarri. Spoločnosť Constructor Group sa stane súčasťou spoločnosti Gonvarri Steel Services, spoločnosti s 36 servisnými centrami na spracovanie ocele, ktorá pôsobí na globálnom trhu. Spoločnosť Gonvarri Steel Services mala v roku 2016 tržby vo výške 2 325 mil. eur a má sídlo v Madride, Španielsku.

„Pre spoločnosť Altor to bolo vzrušujúcich desať rokov spolupráce so spoločnosťou Constructor Group", hovorí Pål Stampe, partner v spoločnosti Altor Equity Partners a člen predstavenstva spoločnosti Constructor. „Prešli sme spolu dlhú cestu a v posledných rokoch sme zaznamenali veľmi pozitívny vývoj. Veríme, že spoločnosť Gonvarri je vynikajúci nový, oddaný a dlhodobý majiteľ."
„Sme radi, že v spoločnosti Gonvarri Steel Services privítame spoločnosť Constructor Group ", hovorí Josu Calvo, generálny riaditeľ spoločnosti Gonvarri. „Táto akvizícia je pre nás veľmi vhodná, ďalej rozširuje našu ponuku a tešíme sa na ďalší rast a rozvoj podnikania spoločnosti Constructor."
„Som presvedčený, že spoločnosť Gonvarri bude dobrým vlastníkom spoločnosti Constructor Group a tešíme sa na spoluprácu s ich manažmentom, aby sme ďalej rozvíjali podnikanie spoločnosti Constructor", hovorí Frank Pohl, generálny riaditeľ spoločnosti Constructor Group.

Transakcia podlieha obvyklým regulačným požiadavkám a schváleniam.

KONIEC

Poznámky pre redaktorov:

Informácie o spoločnosti Altor

Od svojho vzniku vzrástli celkové záväzky fondov spoločností Altor na 5,8 miliardy eur. Fondy investovali vyše 3,8 miliardy eur vo viac ako 40 spoločnostiach.

Investície sa uskutočnili do stredne veľkých severských spoločností, s cieľom vytvoriť hodnotu prostredníctvom rastových iniciatív a prevádzkových zlepšení. Medzi aktuálne a minulé investície patria spoločnosti Lindorff, Carnegie, Helly Hansen, Rossignol, Skandiabanken, Spectrum, EWOS a SATS ELIXIA. Viac informácií nájdete na lokalite visit www.altor.com.

V prípade záujmu o ďalšie informácie kontaktujte nasledujúce osoby:
Pål Stampe, partner v spoločnosti Altor Equity Partners +47 22 12 83 83
Tor Krusell, riaditeľ komunikácie v spoločnosti Altor Equity Partners +46 70 543 87 47

Informácie o spoločnosti Gonvarri Steel Services

Spoločnosť Gonvarri Steel Services (www.gonvarristeelservices.comje vedúcou spoločnosťou v oblasti servisných centier na spracovanie ocele s viac ako 4 300 zamestnancami, ktorá v roku 2016 dosiahla tržby viac ako 2 300 mil. eur.

Jej stratégia v oblasti transformácie ocele sa zakladá na vývoji produktov a služieb s vysokou pridanou hodnotou, ktorá umožňuje nadviazať užšie vzťahy s jej hlavnými klientmi prostredníctvom 36 závodov v sektore transformácie ocele pre automobilový priemysel, bezpečnosť na cestách, manipuláciu s materiálmi a solárnu energiu v 16 krajinách.

Informácie o spoločnosti Constructor Group

Spoločnosť Constructor Group AS (www.constructor-group.comje popredným celoeurópskym výrobcom a poskytovateľom vysokokvalitných skladovacích a archivačných riešení.

 • S obratom približne 237 miliónov eur, viac ako 1 100 zamestnancami a modernými výrobnými zariadeniami, ktoré sú strategicky umiestnené na kľúčových trhoch v Rusku, Rumunsku, Holandsku a Nemecku, je spoločnosť Constructor Group vedúcou silou v odvetví skladovania.
 • Skupina má silnú regionálnu prítomnosť v celej Európe, ako aj predajnú sieť po celom svete, vrátane Afriky, Ďalekého východu a Oceánie, Stredného východu, Severnej a Južnej Ameriky.

V prípade záujmu o ďalšie informácie kontaktujte nasledujúce osoby:
Kate Colclough, marketingová riaditeľka v spoločnosti Constructor Group AS, kate.colclough@constructor-group.co.uk

Súvisiace správy
 • 12807
  9. 6. 2023

  Výhody používania robotiky vo vašom sklade

  Nikto ešte nikdy nepovedal, že ľudstvo potrebujeme menej automatizácie. V celosvetovom meradle sa robotika používa v čoraz väčšom počte skladov a predpokladá sa, že do roku 2030 sa to viac ako zdvojnásobí, najmä v dôsledku zvýšenej automatizácie skladov.
 • 13220
  19. 4. 2023

  LogiMAT 2023 - Start your Stor[e]y

  Po vydarenom návrate minuloročného LogiMATu sa dostávame k ďalšej kapitole úspešného príbehu LogiMAT. Je to veľtrh všetkých najnovších trendov v intralogistike, rovnako ako predstavenie trendov pre náš priemysel. Začnite svoj obchod so skladovými riešeniami Dexion! Navštívte nás na LogiMAT 2023 v Stuttgarte!
 • 11143
  10. 6. 2021

  Spoločnosť Gonvarri Material Handling sa pripája ku globálnej kampani vertikálne…

  S hrdosťou oznamujeme, že sme sa stali členmi Asociácie pre vertikálne poľnohospodárstvo (AVF), poprednej globálnej neziskovej organizácie, ktorá umožňuje medzinárodnú výmenu a spoluprácu s cieľom urýchliť rozvoj odvetvia vnútorného / vertikálneho poľnohospodárstva.
Najnovšie správy