Skip to main content

Výhody používania robotiky vo vašom sklade

Nikto ešte nikdy nepovedal, že ľudstvo potrebujeme menej automatizácie. V celosvetovom meradle sa robotika používa v čoraz väčšom počte skladov a predpokladá sa, že do roku 2030 sa to viac ako zdvojnásobí, najmä v dôsledku zvýšenej automatizácie skladov.

Robotics in your WarehouseTu je niekoľko dôvodov, prečo by robotika v skladoch mohla byť prospešná pre vás a vašu firmu.

Roboty dokážu pracovať na úlohach a na miestach, na ktorých ľudia nedokážu.

Jednou z najväčších výhod používania robotov vo vašom sklade je, že budú vykonávať úlohy, ktoré ľudia nemôžu vykonávať. To zahŕňa aj dostať sa do menších alebo menej prístupných priestorov. S robotickou technológiou vo vašom sklade môžete postaviť svoje regály vyššie a bližšie k sebe ak použijete roboty namiesto tradičných vysokozdvižných vozíkov. Môžu vykonávať nebezpečnejšie alebo ''podradné'' úlohy, ktoré ľudia nedokážu alebo nechcú robiť, čo pomáha udržať vašich zamestnancov spokojnejších a vo väčšom bezpečí. Považujte to za partnerstvo ľudí a robotov, nie za náhradu ľudí.

Roboty sú vysoko efektívne a dokážu vyzdvihnúť tovar rýchlejšie, rýchlejšie sa pohybovať a lepšie využiť priestor vo vašom sklade.

Robotics in your WarehouseSplnenie požiadaviek spotrebiteľa v internetovom obchode na rýchle dodanie tovaru po objednávke môže byť dosť náročné.

Robotika pomôže prekonať tieto výzvy a zvýšiť produktivitu. Zvýšením rýchlosti plnenia zadaných úloh a manipuláciou s oveľa väčšími objemami tovaru za deň.

Roboty nepotrebujú prestávku v práci a môžu fungovať dlhší čas, čo znamená, že plnenie objednávok môže byť kontinuálne. Roboty sú naprogramované tak, aby vykonávali presné úlohy bez časových strát.

Roboty sú mimoriadne presné a znižujú chyby pri vychystávaní a balení.

Roboty síce nie sú náhradou ľudskej intuície, kreativity, prispôsobivosti a obratnosti, no ich presnosť je pri robotike v sklade obrovským prínosom. Je to dôležité najmä na zabezpečenie menšieho počtu nesprávnych výberov a chýb, ktoré môžu znížiť produktivitu a naštrbiť dôveru spotrebiteľov.

Robotics in your WarehouseRoboty optimalizujú využitie pracovnej sily.

Trendom súčasnosti je znížovanie nákladov ale súčasne aj zvyšovanie miezd zamestnancov. Pridaním robotiky do skladu zaistíte jeho optimálny chod a aj optimálne využitie pracovných síl. Hoci robotizácia predstavuje veľkú počiatočnú investíciu, návratnosť takejto investície sa počíta v rozmedzi pár rokov.

Optimalizujte svoj sklad pomocou robotiky a automatizácie.

Spoločnosť Dexion vie poskytnúť pre vaše skladové priestory naše poloautomatizované produkty ako sú paletové vozíky, vertikálne zdvíhacie plošiny a mobilné regály. Ďalším riešením je spolupráca s našimi integrátormi na plne automatizačných projektoch, ako sú regály, vnútropodniková automatizácia paliet a systémy Mini Load. Tieto cenovo priaznivé a efektívne riešenia pomôžu maximalizovať váš skladovací priestor pomocou inteligentných návrhov skladov a automatizácie. Kontaktujte nás a zistite viac.

Súvisiace správy
Najnovšie správy