Skip to main content

Zdravotnícky priemysel - 5 výziev a riešení skladovania

Moderný zdravotnícky priemysel sa vyvíja rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Ako sa očakávalo, prichádzajú s tým nové výzvy a inštitúcie sa vo veľkej miere spoliehajú na technológie, ktoré sa rýchlo prispôsobia zmenám prostredia.

Healthcare Industry Storage SolutionsJednou z hlavných súčastí, ktorá zaisťuje bezproblémovú dodávku zdravotníckych produktov a služieb, je implementácia správneho skladového riešenia. Tu je 5 hlavných aspektov skladovania, ktoré treba riešiť:

  1. Sterilné prostredie
  2. Ochrana a bezpečnosť
  3. Úspora miesta
  4. Skladovanie širokej škály produktov
  5. Požiadavky na klimatické podmienky

Zdravotníctvo vyžaduje skladovacie systémy pre všetko od archivácie záznamov pacientov a röntgenových snímok až po uchovávanie liečiv, textilu a nástrojov. Každá zdravotnícka organizácia má iné potreby, čo často vedie k dopytu po riešení skladovania na mieru.

1. Sterilné prostredie

Healthcare Industry Storage SolutionsPrevencia bakteriálnej kontaminácie je jedným z hlavných zameraní v mnohých priemyselných odvetviach, vrátane zdravotníctva, potravinárstva, kozmetiky atď. Riešením môže byť povrchová úprava statických a mobilných regálov špeciálnou antimikrobiálnou práškovou farbou*.

To vytvára ideálnu povrchovú úpravu pre ukladanie predmetov, ktoré treba chrániť pred baktériami, ako sú E-coli, MRSA a Listeria.

Majte však na pamäti, že antimikrobiálny práškový povlak poskytuje osobitnú ochranu, ale nenahrádza správne postupy čistenia.

2. Ochrana a bezpečnosť

Healthcare Industry Storage SolutionsVo farmaceutickom priemysle nie je priestor pre chyby, pretože dôsledky môžu byť fatálne. Ak teda vyvíjate, vyrábate alebo distribuujete a predávate farmaceutické výrobky, môže byť automatický sklad tou pravou voľbou.

To vám umožní dosiahnuť vysokú úroveň bezpečnosti, spoľahlivo automatizovať skladovanie v rámci jednej jednotky a znížiť chybovosť pri vychystávání až o 60%. Vylúčuje tiež potrebu regálov a zároveň vytvára ďalšiu skladovaciu kapacitu v často obmedzenom priestore.

Toto riešenie riadené počítačom nielenže zvyšuje efektivitu vášho procesu skladovania a vychystávania, ale je tiež vysoko prispôsobiteľné pre konkrétne operačné prostredie.

3. Úspora miesta

Healthcare Industry Storage SolutionsV niektorých prípadoch, pokiaľ ide o zdravotnú starostlivosť, môže každý meter štvorcový použitý pre skladovanie znamenať meter štvorcový, ktorý mohol byť použitý pre starostlivosť o pacienta alebo pre zariadenie, ktoré zachráni životy.

Z tohto dôvodu je rozumné implementovať skladové riešenia, ktoré vám umožnia využiť to najlepšie zo skladovacieho priestoru. V závislosti na skladovaných produktoch a potrebnom prístupe je k dispozícii celý rad možností.

Malé predmety môžu byť lepšie usporiadané v automatickom stroji alebo v mobilných regáloch, zatiaľ čo väčšie predmety môže byť lepšie uskladniť v mobilnom paletovom regály alebo na výsuvných jednotkách. Ak je prístup k skladovanej položke vyžadovaný zásadou LIFO / FIFO, môže byť ideálnym riešením systém shuttle.

Nezabudnite, že môžete optimalizovať úložnú kapacitu horizontálne, ale aj vertikálne.

4. Skladovanie širokej škály produktov

Healthcare Industry Storage SolutionsČo potrebujete skladovať? To je otázka.

V niektorých prípadoch neskladujeme rovnaké položky, ale širokú škálu produktov, ktoré vyžadujú špeciálne podmienky. V tomto prípade musíme hľadať kombináciu skladovacích produktov, ktoré by nám umožnili nielen vyťažiť to najlepšie z dostupného priestoru, ale tiež zabezpečiť, aby inštalované systémy spĺňali aktuálne zdravotné a bezpečnostné predpisy.

Je potrebné prijať správne rozhodnutia, najmä v zdravotníctve, kde sa manipuluje s produktami, ktoré si vyžadujú osobitné podmienky skladovania a ak sa nebudú správne skladovať, môžu sa stať nebezpečenstvom.

Aj keď na to budete musieť použiť špecialistu, štandardné paletové regály a policové regály by mohli spĺňať všetky špeciálne podmienky skladovania. Toto je východiskový bod, ale odtiaľto môžete prejsť k ďalšiemu kroku - poloautomatizácii alebo dokonca úplnej automatizácii skladu.

5. Klimatické podmienky

Healthcare Industry Storage SolutionsExistujú situácie, kedy je potrebné udržiavať špecifické teploty prostredia, aby sa zachovala kvalita produktu. Všeobecne to označujeme ako skladovanie chladiarenského a mrazeného tovaru.

Väčšinou potrebujeme len chladené skladovanie s teplotami nad 0 ° C. Ak je tomu tak, väčšina štandardných skladovacích riešení by bola v poriadku. Ale iba s pohľadu požadovanej teploty; Pred prijatím rozhodnutia samozrejme musíte zvážiť všetky požiadavky na skladovanie.

Skutočnou výzvou je, keď musíme produkty skladovať pri oveľa nižších teplotách. V týchto prípadoch sú náklady na energiu pri bežnom skladovaní výrazne vyššie. Preto by zmenšenie priestoru potrebného na umiestnenie rovnakého počtu produktov malo zmysel.

Keď skladujeme veľké položky a potrebujeme plný prístup ku všetkým z nich, môže byť mobilný paletový regál skvelou voľbou. Funguje dokonale pri teplotách až -30 ° C a zvyšuje skladovaciu kapacitu o 80%.

Ďalšou možnosťou pre paletizovaný tovar, odporúčané pre metódu (FIFO) alebo (LIFO), je systém Radio shuttle, ktorý tiež poskytuje skladovanie s vysokou hustotou pri teplotách, ktoré môžu klesnúť až na -30 ° C, zatiaľ čo znížite prevádzkové náklady. Paletový shuttle systém je jedným z najúčinnejších riešení hustého skladovanie na trhu.

Pokiaľ ide o požiadavky na skladovanie, môže byť zdravotnícky priemysel náročnejší než iné priemyselné odvetvia. Ak čelíte iným výzvam, ktoré sme tu nespomenuli, alebo ak máte akékoľvek otázky, porozprávajte sa s jedným z našich odborníkov. Sme presvedčení, že vám pomôžeme nájsť správne riešenie.


Poznámky:
*Toto riešenie nie je k dispozícii vo všetkých krajinách. Prosím, obraťte sa na náš lokálny tím.

Súvisiace správy
Najnovšie správy