Skip to main content

Projekt „25 stromov“ – Dexion pomáha Rumunom „sadiť lesné škôlky“

Ďalší unikátny projekt zalesňovania, na ktorom sa Dexion podieľa ako hlavný sponzor.

Proiectul „25 de copaci”

V tomto roku sme sa zapojili do unikátného projektu "25 stromov", v rámci ktorého sa balík s 25. sadenicami posiela bezplatne všetkým tým, ktorí chcú sadiť a prispieť k rastu lesníckeho fondu Rumunska.

Každý záujemca dostane balíček 25 sadeníc z druhov vybraných podľa lokality a pôdy, do ktorej budú zasadené.


Tí, ktorí dostanú stromy, označia výsadbu na interaktívnej mape, budú sledovať ich rast po dobu 6 rokov a budú pravidelne posielať fotografie ich vývoja.

Na základe tejto akcie sa generuje štatistika a vydávajú sa certifikáty o kvantifikácii oxidu uhličitého (CO2), na ktorých sú uvedené čísla, ktoré výsadba vyrovnala.

KLIKNITE SEM A DOZVIETE SA VIAC

Doteraz bolo dobrovoľníkom v rámci tejto iniciatívy zaslaných 36 120 balíčkov, ktoré obsahujú spolu 407 991 stromčekov, ktorých stav je možné sledovať na interaktívnej mape z vyššie uvedenej webovej stránky.

Iniciatíva na jar 2023, ktorú sme podporili, sa tešila obrovskej popularite, čiastočne aj vďaka akcii „Zelený týždeň“, ktorá sa uskutočnila v rámci vzdelávacích inštitúcii, mnohé školy po celej krajine od nás odoberajú sadenice na výsadbu a sledovanie ich vývoja vrámci triedných projektov.

Momentálne je posielanie sadeníc je pozastavené z dôvodu nepriaznivého ročného obdobia pre výsabu, ale záujemcovia sa môžu prihlásiť a odosielanie bude obnovené s jesennou výsadbovou sezónou.

Aj naďalej budeme na našom webe a sociálnych médiach propagovať túto jedinečnú akciu v oblasti zalesňovania a zodpovednosti, ktorú s hrdosťou podporujeme.

KLIKNITE SEM A DOZVIETE SA VIAC

tree planting dexion

Súvisiace správy
 • 14147
  17. 6. 2024

  Dexion: Úspešný príbeh inovácií a konania založeného na hodnotách

  Príbeh spoločnosti Dexion sa začal jednoduchou, no hlbokým presvedčením: pevný základ je základom vytrvalosti. Dnes je Dexion medzinárodne uznávanou značkou, ktorá sa používa v skladoch po celom svete. Tento vzostup však nebol poháňaný iba inovatívnym podnikateľským nápadom, bol postavený aj na silných hodnotách a nespochybniteľnej kvalite.
 • 14170
  9. 5. 2024

  Správa o udržateľnosti za skupinu 2023

  S potešením vám predstavujeme našu výročnú správu o udržateľnosti za rok 2023, ktorá dokumentuje rozsiahly pokrok a úspechy skupiny v oblasti trvalo udržateľného rozvoja. Správa zdôrazňuje náš trvalý záväzok k ochrane životného prostredia, sociálnej zodpovednosti a úspešnému podnikovému riadeniu.
 • 13960
  21. 3. 2024

  Koľko toho viete o našich regálových systémoch?

  Môže byť mätúce pochopiť rozdiely medzi paletovými regálmi a inými úložnými systémami a rozhodnúť sa, ktoré riešenie bude to najlepšie pre vašu firmu.
Najnovšie správy