Skip to main content

Constructor uľahčí život spoločnosti Coloplast.

Prehľad prípadovej štúdie

Zákazník: Coloplast
Miesto: Göteborg/Švédsko
Použité produkty/služby: Viacúrovňové plošiny. Paletové regály. Príslušenstvo.

coloplast sePožiadavky zákazníka

Spoločnosť Coloplast je hrdá na to, že poskytuje produkty, ktoré uľahčujú život mnohým zákazníkom. Keď potrebovali vybaviť svoje nové distribučné centrum, hľadali dodávateľa, ktorý by pre zmenu uľahčil život im.

Vzhľadom na dôvernú a osobnú povahu (intimate and personal nature) produktov, ktoré Coloplast dodáva, sú pre nich vynikajúce služby zákazníkom mimoriadne dôležité. To je jedným z dôvodov, prečo si spoločnosť vybrala Göteborg ako distribučné centrum pre svojich švédskych, fínskych a nórskych zákazníkov.

Toto miesto im umožnilo mimoriadne rýchle doručovanie zásielok. Tie, ktoré boli objednané pred 14:00, boli zákazníkom doručené už nasledujúci deň. Takáto vysoká úroveň služieb však znamenala, že v popoludňajších hodinách bývali zamestnanci najviac zaneprázdnení. Spoločnosť preto hľadala riešenie, ktoré by jej umožnilo vyrovnať sa s týmto dopytom.

Riešenie od Constructor

Tím Constructor má množstvo skúsenosti s poskytovaním bežných skladovacích riešení, ako aj riešení v špecializovaných oblastiach, akými sú zdravotnícka a farmaceutická výroba. V mnohých prípadoch musia výrobcovia pri skladovaní takýchto výrobkov dodržiavať prísnejšie regulácie, aby sa zabezpečila ich bezpečnosť a neznížila kvalita. 

coloplast se

Keďže zdravotnícke potreby Coloplast sa vyrábajú v iných zariadeniach spoločnosti, hlavná potreba nového distribučného centra bola poskytnúť efektívny systém skladovania a vychystávania pre veľké množstvo malých položiek, ktoré majú v zásobách.

Návrh spoločnosti Constructor na obrovskú viacúrovňovú plošinovú konštrukciu s rozlohou 1 800 m2 bol prijatý a montáž sa začala okamžite.

Obe úrovne tejto plošinovej konštrukcie sú vybavené vychystávacími rámami v paletových regáloch. Vrchná plošina sa používa na uskladnenie ľahších predmetov, zatiaľ čo ťažšie predmety sa uskladňujú na spodnej. 

Viacúrovňové plošiny sú ideálne na optimalizáciu skladovacích a pracovných priestorov horizontálne, ako aj vertikálne.

  • Viacúrovňové plošiny a szstém deliacich priečok poskytujú väčší priestor pre skladovanie a taktiež pre kancelárie.
  • Ochranné siete a siete proti prepadu chránia zamestnancov.
  • Rôzne príslušenstvo a doplnky, akými sú napríklad skrinky, poskytujú bezpečné úložné priestory.

coloplast se

Výsledok

"S viacúrovňovým plošinovým systémom plne využívame priestor na oboch úrovniach. Systém si taktiež vyžaduje menej vybavenia, je flexibilnejší na prípadnú reorganizáciu a potrebujeme len jeden vysokozdvižný vozík a niekoľko stohovacích vozíkov (stackers). " - Ralf Hönig, Manažér skladu, Coloplast.

O spoločnosti Coloplast

Coloplast sídli v meste Humlebaek v Dánsku. Je to medzinárodná spoločnosť s viac ako 10 000 zamestnancami, ktorá vyvíja produkty a  súkromnými zdravotnými problémami. Produkty spoločnosti slúžia napríklad na starostlivosť o rany a pleť, urologickú starostlivosť,stomaticku starostlivosť, inkontinenčnú starostlivosť. www.coloplast.com